Zawsze gotowi na trening!

03-08-2021, 14:44 Porady dla dziecka i rodzica

Wakacje wakacjami, ale nasi zawodnicy trenują dalej! Choć zajęcia latem sprawiają ogromną radość, to warto pamiętać o specyfice szkolenia w upalne dni. Mianowicie o częstym piciu wody i odpowiedniej odzieży. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak przygotować się do letnich, piłkarskich ćwiczeń.

                            

Jak ubrać się na trening w gorące dni?

Mankamenty pogodowe nie mogą wpłynąć na komfort treningów. Warunki atmosferyczne warunkują odpowiedni strój. Dlatego w upalne dni należy pamiętać o nakryciu głowy. Najlepiej sprawdzi się czapka z daszkiem. Istotne jest to, aby była wykonana z  cienkiego materiału. Wszystko po to, by zapobiec przegrzaniu głowy i oparzeń. Piłkarskim, letnim elementem są również sportowe okulary przeciwsłoneczne. Dodatkowo komplet treningowy powinien być oddychający i przewiewny.  Warto pamiętać o tym, aby posmarować się kremem z filtrem UV. Powinien być wodoodporny, dzięki temu nie spłynie wraz z potem i będzie stanowił mocną ochronę przed promieniami słonecznymi.

Dlaczego trzeba pić więcej wody podczas letnich treningów?

Gdy towarzyszą nam wysokie temperatury organizm znacznie szybciej traci energię. Dodatkowo upały sprawiają, że bardziej się pocimy podczas aktywności fizycznej, a co za tym idzie pozbawiamy się wody i substancji mineralnych. Dlatego też należy zwiększyć przyjmowanie wody. Dobrą metodą jest nawadnianie się, co 20 minut w trakcie treningu. Oprócz wody można przygotować swój izotonik

O czym nie możesz zapomnieć?

Przewiewny strój, bidon, czapka i okulary przeciwsłoneczne to pożądane pakiety małego sportowca podczas letnich treningów. Wygodnym i dobrym elementem jest frotka, która sprawia, że zawodnicy mogą wytrzeć pot z czoła. Wszystkie kombinacje i pakiety wakacyjne znajdziesz w naszym sklepie FootballPro.

Mamy nadzieję, że upały nie przeszkodzą w tym, by łapać radosne chwile na boisku!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group