FAQ - Czyli najczęściej zadawane pytania

1. Co zrobić, aby zapisać dziecko do Akademii?

Aby zapisać dziecko, należy wypełnić rejestrację, klikając tutaj.

Po rejestracji, na adres mailowy otrzymają Państwo wszelkie informacje dotyczące treningów i rozliczeń.

2. Do jakiego wieku dziecko może trenować w Akademii?

Jako klub, obecnie prowadzimy szkolenie we wszystkich grupach wiekowych:

  • 4-6 lat: SKRZAT,
  • 7-9 lat: ŻAK,
  • 10-11 lat: ORLIK,
  • 12-13 lat: MŁODZIK,
  • 14-15 lat: TRAMPKARZ,
  • 16-17 lat: JUNIOR MŁODSZY.

Grupy dla starszych zawodników (po 13. roku życia) nie są jeszcze prowadzone we wszystkich lokalizacjach, jednak w przypadku większego zainteresowania uruchomimy taką grupę również w konkretnej miejscowości.

Szczegółowy podział wiekowy wraz z charakterystyką treningów dostępny jest TUTAJ.

3. W jakim wieku musi być dziecko, aby zapisać je do Akademii?

Akademia Piłkarska Stal Gorzów organizuje nabór ciągły dla dzieci od 4. roku życia i starszych. Nie wyklucza się udziału dzieci młodszych. W takim przypadku prosimy o kontakt z koordynatorem danej lokalizacji.

4. Czy jestem zobowiązany do zakupu stroju sportowego sugerowanego przez Akademię?

Rodzic nie ma takiego obowiązku, jednakże jednolite stroje wpływają na wizerunekdrużyny przy okazji wspólnych wyjść i wyjazdów. Dla zawodników Akademii przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki na zakupy w sklepie FootballPro.pl.

5. Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?

W zależności od nawierzchni na jakiej będą odbywać się zajęcia, dziecko powinno posiadać:

  • Na boiska ze sztuczną trawą obuwie typu turf – "sniegówki", z tzw. małymi korkami,
  • na salę halówki z podeszwą kauczukową.

​Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią obowiązuje absolutny zakaz gry w korkach. Prosimy jednak nie kupować obuwia od razu – dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego. Zakup odpowiedniego typu butów można skonsultować ze sklepem FootballPro.pl lub trenerem prowadzącym zajęcia.

6. Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?

Dzieci mogą przyjechać na trening już przebrane lub skorzystać z możliwości przebrania w szatni. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych. Przede wszystkim, powinno składać się z koszulki, spodenek, obuwia piłkarskiego. Wszystkie niezbędne elementy mogą Państwo nabyć w sklepie FootballPro.pl. W przypadku deszczu lub chłodu po treningu, należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres). Przypominamy także o wodzie niegazowanej (przynajmniej 0,5 l).

7. Czy dziecko może wziąć udział w zajęciach, jeśli nie uiszczono opłaty wpisowej?

Opłata wpisowa (rejestracyjna) ma na celu ograniczenie przypadkowych rejestracji. Jeśli z przyczyn niezależnych opłata nie może zostać wykonana przed pierwszym treningiem, dziecko może wziąć udział w zajęciach. O tym fakcie prosimy jednak poinformować koordynatora danej lokalizacji.

8. Czy muszę zapłacić składkę, jeśli dziecko zrezygnuje po pierwszym treningu?

Pierwsze 2. treningi mają charakter zapoznawczy (odbywają się zgodnie z harmonogramem). Po nich niezwłocznie należy podjąć decyzję o stałej współpracy zgodnie z warunkami umowy, która zostanie przedstawiona przez koordynatora danej lokalizacji.

9. Na jaki okres zawierana jest umowa z Akademią?

W Akademii umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Prawo do jej rozwiązania przysługuje każdemu opiekunowi. W pierwszym miesiącu obowiązywania umowy można ją rozwiązać z tygodniowym (7 dni) okresem wypowiedzenia, czyli innymi słowy za porozumieniem stron. W kolejnych miesiącach obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca.

10. Czy Akademia funkcjonuje w trakcie wakacji?

Tak, zapewniamy treningi przez 12 miesięcy w roku, również w trakcie wakacji  letnich i ferii zimowych. Zmianie może ulec jedynie harmonogram treningów, aby dopasować je do jak największej grupy dzieci. Co więcej – w trakcie ferii zimowych, dziecko w ramach standardowej opłaty może uczęszczać na treningi tak często, jak chce, w każdej lokalizacji.

11. Czy przeprowadzenie badań sprawdzających zdolność do uprawiania sportu jest obowiązkowe i czy trzeba za nie płacić?

Wykonanie badań nie jest obowiązkowe, ale klub zaleca ich przeprowadzenie. Badania są bezpłatne (wykonywane w ramach NFZ), sugeruje się ich wykonanie po zaaklimatyzowaniu zawodnika w drużynie. Każdy z rodziców podpisuje oświadczenie do umowy, na podstawie którego przejmuje odpowiedzialność w przypadku problemów zdrowotnych dziecka do momentu wykonania badań.  

12. Czy Akademia organizuje obozy sportowe?

Akademia organizuje zimowe i letnie obozy – zapraszamy na osobną, dedykowaną stronę www.obozy.apstal.pl. Zawodnicy szkółki biorą udział w obozie na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo, w wybranych miastach organizowane są także półkolonie dla dzieci od 6. roku życia.

502741749 zapisy@apstal.pl