AKADEMIA PIŁKARSKA ONLINE

wielokierunkowy i harmonijny rozwój zawodnika

Akademia Piłkarska Stal Gorzów współpracując z projektem Indywidualne Fundamenty Gry, opracowała projekt AKADEMII PIŁKARSKIEJ ONLINE (APO).

Obejmuje ona kompleksowy zestaw cotygodniowych treści dla zawodnika oraz jego opiekuna w tym: treningi online, zadania domowe, diety, artykuły, konkursy i quizy, zajęcia praktyczne, dzięki którym Twoje dziecko nadal będzie udoskonalało warsztat piłkarski i zdobywało wiedzę oraz nowe umiejętności nie tylko sportowe.

Harmonijny rozwój młodego piłkarza powinien następować równolegle we wszystkich czterech fundamentach: motoryka, technika, taktyka oraz mentalność. Aby osiągnąć poziom mistrzowski nie wystarczą same treningi z drużyną, ale także doskonalenie dobrych cech i indywidualna praca nad słabościami. 

Niezwykle ważna jest wówczas ciągła edukacja i zdobywanie wiedzy z innych obszarów takich jak zdrowe odżywianie, fizjoterapia, rehabilitacja czy psychologia. W drodze do perfekcji ma pomóc właśnie Akademia Piłkarska Online i treningi oparte o koncepcje Indywidualnych Fundamentów Gry. 

Materiały w niej zawarte skierowane są do: rodziców  (artykuły i ćwiczenia które skierowane wyłącznie do rodzica), zawodników i rodziców (zadania skierowane do zawodnika, które może wykonywać wspólnie z rodzicem), zawodników  (materiały skierowane przede wszystkim do samodzielnego wykonania przez zawodnika).

Przygotowane treningi online pozwalają na realizację ćwiczeń samodzielnie, z rodzicem, dziadkiem, rodzeństwem lub z kolegą.  Ceniąc czas rodzica, a jednocześnie prosząc o systematyczność,  opracowany został harmonogram tygodnia, zgodnie z którym, dwa razy w tygodniu (w środy i piątki) opiekun otrzymuje na swojego maila oraz w panelu rodzica (specjalnym koncie powstałym po zarejestrowaniu się w Akademii) zestaw treningów, zadań, ćwiczeń i zabaw do realizacji na daną część tygodnia. W piątki pojawiają się materiały na poniedziałek, wtorek i środę, natomiast w środy na czwartek i piątek.

Aby dodatkowo zmotywować naszych zawodników wprowadziliśmy również element grywalizacji. Co to takiego? Nic innego jak przeniesienie systemu zdobywania punktów i oceny do świata wirtualnego. 

Za podesłane filmy do trenera z realizacji ulubionych 2 ćwiczeń zawartych w konspektach treningowych lub zadaniach domowych przyznawane będą punkty, dzięki którym będzie można otrzymać atrakcyjne nagrody

Akademia Piłkarska Online to 10 pakietów, które realizowane są w konkretne dni tygodnia przez zawodnika i zostały podzielone na 2 poziomy zaawansowania - dla dzieci z grup A i B1 oraz B2 i C, tak aby były optymalne pod kątem rozwoju. Na APO składa się:

 1. Treningi Online (motoryka, technika)
 2. Zadania domowe  (motoryka, technika, taktyka, mentalność)
 3. Piłkarski MasterChef (wiedza, mentalność)
 4. Quizy, gry i konkursy (wiedza, mentalność, taktyka)
 5. Zdobądź wiedzę (wiedza)
 6. Poznaj piłkarską gwiazdę (wiedza, mentalność)
 7. Zostań Youtuberem lub Tiktokerem (wiedza, mentalność, komunikacja)
 8. Minecraft & Brawl Star Heroes (wiedza, mentalność)
 9. Okiem fachowca i gwiazdy (wiedza)
 10. Spotkanie z trenerem (wiedza, mentalność, technika, motoryka)

Zobacz przykładowy trening online dla dzieci z grup A/B1 (4-7 lat): 

Zobacz przykładowy trening online dla dzieci z grup B2/C (8-11 lat): 

Wszystkie materiały są dostępne w panelu rodzica Akademii. Jak je znaleźć?

 1. Kliknij tutaj: https://aps.cas.cogitech.pl/
 2. Zaloguj się
 3. Wejdź w materiały edukacyjne w górnym menu
 4. W kategorii materiały szkoleniowe znajdziesz specjalnie przygotowane konspekty i zadania domowe, natomiast w kategorii zabawa i zdrowie Twojego dziecka, przepisy, materiały poradnikowe.

502741749 zapisy@apstal.pl