Nabór

Akademia Piłkarska Stal Gorzów organizuje nabór ciągły dla chłopców i dziewczynek w  kategoriach wiekowych (już od 4. roku życia):

  • 4-6 lat: SKRZAT,
  • 7-9 lat: ŻAK,
  • 10-11 lat: ORLIK,
  • 12-13 lat: MŁODZIK,
  • 14-15 lat: TRAMPKARZ,
  • 16-17 lat: JUNIOR MŁODSZY.

W naszym klubie poziom grup dopasowany jest do wieku i umiejętności dziecka. Ponadto, do drużyny w jednej z około 10 lokalizacji, można dołączyć w dowolnym momencie sezonu.

Gdzie trenujemy? 

Zajęcia odbywają się m.in w około 10 lokalizacjach w w województwie lubuskim. Tutaj sprawdzisz dokładny spis lokalizacji!

 

Dla kogo jest Akademia?

Treningi skierowane są dla chłopców i dziewczynek już od 4. roku życia, chcących rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Jeżeli zaczynasz przygodę z piłką nożną, wybierz lokalizację najbliżej Ciebie i przyjdź na 2 próbne treningi.

Jeśli jednak trenujesz w innym klubie, możesz spróbować swoich sił w reprezentacji Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. W tym celu skontaktuj się z koordynatorem Bartoszem Kujawą.

tel.: 508 670 201

mail.: b.kujawa@apstal.pl

 

Jak dołączyć do Akademii?

1. Zarejestruj się na naszej stronie – aby przejść do formularza, kliknij tutaj.

2. Przyjdź na 2 próbne treningi w wybranej przez Ciebie lokalizacji.

​3. Dołącz do Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów na dłużej – trenuj i baw się razem z nami!

 

Program szkolenia

Szkolenie w Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów oparte jest na modelach: holenderskim, katalońskim i portugalskim. Za wzór pracy z młodymi piłkarzami postawiliśmy sobie uznane futbolowe ośrodki młodzieżowe: amsterdamski Ajax oraz barcelońska La Masia, które wychowały wielu utalentowanych zawodników.

Naszym założeniem jest nauka ofensywnego futbolu, który nie może istnieć bez wpajania idei zespołowości i zasad fair play. Zajęcia zmierzają przede wszystkim do dawania radości z grania, ponieważ tylko dzięki fascynacji piłką można rozwijać indywidualne umiejętności.

Grupa A - najmłodsi - 4 - 6 lat (Skrzaty)

W tej kategorii wiekowej piłkarze mają przede wszystkim poznać piłkę za pomocą ogólnych zadań ruchowych. Treningi najczęściej przeprowadzane są w formie ćwiczeń oswajających z futbolówką – zabaw i gier. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby zawodnicy uczyli się taktyki.

Na zajęciach wykorzystywane są bramki namiotowe – odpowiednie dla dzieci w tym wieku. Główną umiejętnością doskonaloną podczas tego etapu treningu jest motoryka gry.

Grupy B1, B2 - 7 - 9 lat, 10 - 11 lat (Żaki, Orliki)

Podczas kolejnego etapu kariery, zawodnicy dalej pracują nad rozwojem koordynacji i motoryki. Uczą się jak radzić sobie na boisku poprzez grę na coraz większych powierzchniach boiska. Podczas niej przyswajają ogólne umiejętności techniczne, a także poprawiają sprawność ruchową.

Grupa C - 12, 13 lat (Młodziki)

Eksperci uważają, że dzieci mogą najwięcej nauczyć się w wieku od 10 do 12 lat. W tym okresie piłkarze najszybciej chłonią przekazywane im rozwiązania. Wówczas są w stanie rozpocząć naukę trudniejszych elementów technicznych, jak np. przewrotka. Na pierwszy plan wysuwa się szkolenie indywidualne (gra 1 na 1). Wprowadzane są także podstawowe zasady taktyczne.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

Grupa D - 14, 15 lat (Trampkarze)

W tym wieku nas następuje większa specjalizacja pod kątem poszczególnych pozycji na boisku. Bardzo ważny jest trening pod kątem techniczno-taktycznym. Oprócz niego duży nacisk kładzie się na przygotowanie kondycyjne.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

 

Kontakt

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu treningów dostępne są na naszej stronie (po wyborze odpowiedniej lokalizacji) oraz u koordynatora lokalizacji. Dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej w poszczególnych miejscowościach, znajdą Państwo w zakładce LOKALIZACJE.

W razie pytań prosimy o kontakt – INFOLINIA – tel. 502 741 749 (godz. 8.00-18.00)

502741749 zapisy@apstal.pl