Stanowcze tak – wyjedź na obóz z Akademią!

10-05-2021, 15:49 Porady dla dziecka i rodzica

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?! Hola, hola nie tak prędko! Zanim zdecydujesz się na taki wyjazd, sprawdź ofertę obozów na lato 2021! W tym roku Akademia przygotowała solidną dawkę aktywnego wypoczynku dla najmłodszych. Jeśli zastanawiasz się, czy wysłać swojego sportowca na zorganizowany wyjazd, przeczytaj nasz artykuł i poznaj 5 powodów dlaczego warto pojechać na obóz piłkarski.

5 powodów dlaczego warto pojechać na obóz piłkarski

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz sportowy?

Rodzice zawsze martwią się o swoje pociechy i ich samodzielność. To naturalne, bo przecież chcą wszystkiego, co najlepsze dla dziecka. Jednak warto pamiętać, że nadopiekuńczość może wpłynąć negatywnie na rozwój malca. Dlatego też pragniemy rozwiać Twoje wątpliwości i zachęcić do przeczytania naszej listy!

5 powodów, dlaczego warto pojechać na obóz:

1. Nowe przyjaźnie

Obozy są idealną możliwością do tego, by Twoje dziecko nawiązało wiele nowych przyjaźni. Dzieci spędzają ze sobą kilkanaście dni i spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Z pewnością Twoja pociecha jest stęskniona za beztroskim czasem w szkole i kolegami, a przecież obóz nie jest prowadzony drogąonline, codaje możliwość prawdziwej integracji dla dzieci. Być może Twoje dziecko podczas wyjazdu odnajdzie najlepszego przyjaciela?

2. Rozwijanie kreatywności

Decydując się na obóz piłkarski zapewniasz dziecku czas pełen rozmaitych aktywności. Taki wyjazd nie oznacza samych treningów. Podczas tych dni organizatorzy zapewniają mnóstwo dodatkowych atrakcji. Obozy Akademii umożliwiają wieczory kinowe, konkursy wiedzy, zabawy terenowe, czy też grupowe kalambury. Wszystkie aktywności wymagają od dziecka wyobraźni, skupienia, a to wszystko składa się na rozwijanie kreatywności.

3. Nauka samodzielności

Przede wszystkim obóz uczy dziecka samodzielności. Często zdarza się, że taki wyjazd wiąże się z pierwszym dłuższym pobytem bez rodzica. To ważny tydzień dla dziecka, bo to ono ma pamiętać o codziennej higienie, pościeleniu łóżka i gospodarowaniu kieszonkowym. Czas obozów to również sytuacje w których dziecko wychodzi ze strefy komfortu. Oczywiście nad bezpieczeństwem uczestników czuwa doświadczona kadra opiekunów.

4. Przygoda na całe życie

Wszelkiego rodzaju obozy tematyczne są dla dziecko bardzo emocjonujące i przynoszą wiele przygód. Z pewnością taki tryb aktywności dostarcza wspaniałych wspomnień, które pozostają na całe życie! Z perspektywy czasu takie wyjazdy są niesamowitą pamiątką z dzieciństwa.

5. Odnalezienie pasji

Obozy piłkarskie są idealnym czasem do tego, by dziecko rozwijało swoje zainteresowania. To czas, w którym najmłodsi mogą pogłębić swoją wiedzę lub odkryć hobby, które będzie towarzyszyło latami! Być może Twoja pociecha wróci z obozu z nowym zainteresowaniem, które będzie dla niego niekończącą się inspiracją?

Mamy nadzieję, że powyższe 5 powodów rozwiały Twoje zmartwienia i zachęciły Cię do wybrania jednego z naszych obozów! Sprawdź pełny harmonogram i ofertę na lato 2021!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group