Spełnij postanowienia noworoczne!

13-01-2021, 09:40 Porady dla dziecka i rodzica

Początek roku, to okres, w którym wiele z nas pragnie wdrożyć nowe postanowienia na 12 miesięcy. Często styczeń kojarzy nam się ze świeżym startem i pełną mobilizacją. Jednak nie zawsze udaje nam się zrealizować wyznaczone cele. Akademia podpowiada, jak przygotować się do realizacji dużych i małych marzeń w 2021 roku! Zobacz, co dla ciebie przygotowaliśmy.

Różne postanowienia

Każdy z nas może wybrać inny cel na 2021 rok. Niektórzy chcą nauczyć się nowych umiejętności lub dalej kontynuować naukę i rozwijanie pasji. Kolejnym przykładem celów noworocznych są kroki ku rozwojowi personalnemu i pracą nad swoją osobowością. Jednak nieważne, jakie postanowienie wybierzesz, ważne by to zadanie towarzyszyło Ci przez cały rok!

Ilość ma znaczenie!

Na co dzień mamy dużo obowiązków. Zauważamy to w pracy, a dzieci  podczas zajęć lekcyjnych. Dlatego też warto zastanowić się nad listą noworocznych postanowień. Zazwyczaj obszerne cele nie zwiastują nic dobrego. Długa lista nigdy nie zachęca do realizacji. Z tego powodu warto obrać dwa do  trzech postanowień. Oczywiście ważne jest aby cele były realne do osiągnięcia!

Działania

Jeśli mamy rozpisane swoje zadania w poszczególnych tygodniach warto zabrać się do realizacji. Możemy również poszukać wsparcia u najbliższych  i wspólnie się motywować. Zarówno rodzic, jak i dziecko jest idealnym kompanem do spełniania noworocznych postanowień! Kolejnym pomysłem jest wspólne rozpisanie swoich postanowień noworocznych  i stworzenie gry w formie rywalizacji. Jeżeli ktoś lubi taką formę rozrywki, na pewno szybciej odnajdzie motywację. Pamiętajmy jednak, że celem jest dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.

Plan gry, czyli jakie są twoje kroki?

Dobrym sposobem jest zapisanie swoich postanowień. By być bardziej konsekwentnym w działaniu warto rozpisać sobie swój noworoczny zamiar na mniejsze zadania. Możemy wyznaczyć sobie cele tygodnia, miesiąca, po to by wszystkie czynności dążyły do jednego – realizacji postanowienie 2021 roku. Przykładowo, jeśli twoje dziecko chce poprawić dany element treningowy np. poprawę czucia piłki, może przeznaczyć więcej czasu w tygodniu na wykonanie poszczególnych ćwiczeń. W każdym miesiącu można powtarzać inne ćwiczenie. To samo tyczy się wyzwań dotyczących nauki języka, poprawy dbania o porządek, czy też wdrożenia nawyku systematyczności. Ważne by zacząć od małej rzeczy, czy poświeceniu godziny w tygodniu na dany cel, by za 12 miesięcy móc cieszyć się ze spełnionej liczby postanowień noworocznych!

Obserwuj postęp 

W tym całym procesie nie można zapomnieć o tym, by obserwować, czy robimy postępy i jesteśmy bliżej upragnionego celu. Czasem nasze postanowienia mogą dotyczyć poprawy strefy mentalnej, poprawy relacji lub chociażby pracy nad swoimi wadami. Wiadomo, że takie zmiany nie przychodzą szybko, dlatego nie dajmy się zwariować. Warto być konsekwentnym, a jednocześnie łagodnym dla siebie. Jednocześnie nie należy się zniechęcać, tylko drobnymi krokami dążyć do celu.

Mamy nadzieję, że 2021 rok będzie dla Was czasem pełnym motywacji, a postanowienia które pragniecie wdrożyć  staną się nieodzownym elementem codzienności. Czerpcie radość i satysfakcję z osiągania wyznaczonych celów oraz motywujcie siebie nawzajem!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group