Jak zarazić dziecko zamiłowaniem do aktywności fizycznej?

11-09-2018, 22:39 Porady dla dziecka i rodzica

 Od kilku lat widoczne jest większe zainteresowanie aktywnością fizyczną. Coraz większa liczba osób zamienia wypoczynek przed telewizorem na czynne spędzanie czasu na rolkach, rowerze czy siłownię. Z dziećmi bywa jednak różnie, czasem ciężko wzbudzić w nich chęć do uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny sportowej. Są jednak sposoby, którymi można je przekonać.

Sprawność

 Ludzie lubią być lepsi od innych – dzieci funkcjonują w myśl tej samej zasady, podoba im się, gdy mogą pochwalić się wyróżniającą się cechą wśród swoich rówieśników. Można zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu poprzez argumentowanie, że regularny wysiłek fizyczny zapewnia lepszą sprawność, wytrzymałość i kondycję na lata, niż gdy temat aktywności pozostaje odpuszczony.

Znajomości

 Dzieci potrzebują rozbudowanej sieci kontaktów ze swoimi rówieśnikami. Uprawianie nawet indywidualnej dyscypliny sportowej pomaga w nawiązywaniu przyjaźni na długie lata. Może być to dobrym argumentem w przekonywaniu dzieci do podjęcia regularnych zajęć sportowych – istnieje wtedy duża szansa, że spotka podobnych sobie ludzi dzielących tą samą pasję.

 

Nagrody

 Świat sportu jest nierozerwalnie związany z nagrodami. Medale, dyplomy, upominki… To także może być motywacją dla najmłodszych do tego, by rozpocząć przygodę ze sportem – zwłaszcza, gdy dziecko lubi być wyróżniane w szczególny sposób. Nie wolno jednak zapominać o tym, jak ważne są nagrody niematerialne i skupić się na nich. Pochwały od najbliższych, wspólne wyjazdy, podziękowania trenera powinny napędzać młodych ludzi do działania i zachęcać do aktywności.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group