Jak zapobiec rozkojarzeniu dziecka?

23-10-2019, 11:51 Porady dla dziecka i rodzica

W dzisiejszych czas młodzi piłkarze muszą zmagać się z dużą ilością pokus czyhających na nich dosłownie tuż za rogiem. Media społecznościowe, gry, nowe technologie, czyli po prostu Internet. To wszystko powoduje, że Twoje dziecko, zamiast skupić się na treningach czy szkole, może chodzić cały czas rozkojarzone. Jak temu zapobiec? Co zrobić, aby Twoja pociecha nie zmarnowała swojego talentu? Na te oraz inne pytania odpowie Ci Akademia Piłkarska Stal Gorzów!

Jakie zagrożenia czyhają na młodych zawodników?

Przemądrzałość i niewyparzony język – Wraz ze wzrostem umiejętności, rośnie również pewność siebie. Niestety bardzo często przekłada się to także, na skłonność do mówienia rzeczy całkowicie oderwanych od rzeczywistości. Zawodnicy zaczynają krytykować treningi oraz swoich kolegów z drużyny, uważając siebie za bezbłędnych. Twierdzą oni, iż mają rację w każdym temacie, kłócąc się przy tym także z sędzią.

Uzależnienie od smartfonów

Większość dzieci posiada obecnie telefon komórkowy. W 90% oprócz funkcji podstawowych, czyli dzwonienia oraz SMS-ów, spełnia on również inne role. Różnorodne gry, aplikacje pochłaniają coraz to większą ilość czasu. Dziecko nie rozstaje się ze swoim smartfonem nawet na chwilę, przez co ciężko jest się mu skupić na zajęciach w szkole lub na treningu. Nie może się doczekać, kiedy tylko znów sięgnie po swój telefon.

Media Społecznościowe

Co prawda zgodnie z zasadami najpopularniejszego obecnie portalu społecznościowego – Facebooka. Konto może utworzyć tam, tylko osoba, która ukończyła co najmniej 13 lat. Jednakże bardzo dużo osób poniżej tego wieku, już posiada tam swoje profile. Dochodzi do tego również: Instagram, TikTok czy snapchat, czyli aplikacje tak samo wciągające, jak serwis Marka Zuckenberga. Dzieci spędzenie czasu ze swoimi rówieśnikami zastępują rozmowami na chacie lub videorozmowach.

Jak uchronić Twoją pociechę przed pokusami?

  1. Pokaż mu, że świat rzeczywisty jest lepszy od tego wirtualnego.
  2. Obserwuj zachowanie swojego dziecka podczas kontaktu z rówieśnikami. – reaguj, jeżeli coś będzie nie tak.
  3. Ustal sobie z Twoim maluchem godziny, w których będzie mógł korzystać z telefonu. Jeżeli to nie zadziała – sam/sama ustaw mu blokadę.
  4. Sprawdź, czy posiada konto na portalach społecznościowych – jeżeli nie osiągnęło jeszcze wymaganego wieku, usuń profil.
  5. Dbaj o rozwój nie tylko fizyczny, ale także umysłowy. Dobrym pomysłem, mogą być np. zajęcia wolontariackie lub harcerskie.

Pamiętaj, że nie każde dziecko będzie drugim Lewandowskim lub Szczęsnym. Najważniejsze jest, aby wyrosło na dobrego człowieka, a w tym pomoże Ci Akademia Piłkarska Stal Gorzów!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl