Poczaruj z Akademią

25-11-2020, 09:47 Porady dla dziecka i rodzica

Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki. To dzień pełen magii i wróżb. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was pomysły na przepowiednie, które możecie wykonać razem z rodziną lub z przyjaciółmi. Zobaczcie nasze propozycje.

Zawodowa wróżba

Przygotuj kartkę bloku technicznego, szpilkę i długopis. Po jednej stronie brystolu każdy wypisuje zawody. Wśród nich mogą znaleźć się prawdziwe stanowiska pracy, ale tez wymyślone. To od was zależy, w jakim kierunku ma się rozegrać ta przepowiednia. By sprawdzić, jaki zawód czeka Was w przyszłości należy przebić kartkę od strony niezapisanej.

Zanurz się w marzeniach

Ten rodzaj wróżby najlepiej wykonywać w grupie. Każdy na małej kartce pisze swoje marzenie. Następnie wszystkie zapiski należy wrzucić do wypełnionej miski wodą. Kartka, która jako pierwsza wypłynie na powierzchnie, zwiastuje, że to marzenie spełni się w pierwszej kolejności.

Czerwony – kolor miłości

Ta przepowiednia wymaga od nas czasu i obserwacji. Aby wykonać tę wróżbę, należy wybrać się w poszukiwania czerwonego liścia! Jeśli go znajdziemy, to pozostanie on z nami na dłużej. Dlaczego? Zdobycz przechowujemy wśród rzeczy osobistych i obserwujemy, w jakim tempie usycha. Jeżeli liść usycha w szybkim tempie, oznacza to, że obecne zauroczenie szybko się skończy. Natomiast powolne usychanie wróży wieczną miłość.

Magiczna herbata

Należy zaparzyć liściastą herbatę, tak aby płyn lekko zakrywał fusy. Warto odczekać parę minut, aż wypłynie esencja. Następnie zakręć lekko kubkiem i odwróć go na talerzyk. Poczekaj aż nadmiar wody wycieknie. Wtedy możesz przyglądać się, jaki wyszedł kształt. Interpretacja należy do Ciebie!

Orzech miłość Ci wypowie

Wróżbę wykonuje się w parze, po to by sprawdzić, czy uczucie między dwojgiem jest trwałe. Przygotuj miskę z wodą. Umieść świeczkę w łupinie i połóż ją na wodzie. Druga osoba robi to samo. Jeżeli obie łupiny dopłyną do siebie, oznacza to małżeństwo tej pary!

 

Mamy nadzieję, że część z wróżb przypadła wam do gustu, a wieczór andrzejkowy przyniesie wam wiele miłych niespodzianek!

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group