Odzież termoaktywna – istny zadaniowiec!

25-04-2022, 15:18 Porady dla dziecka i rodzica

Powrót młodego piłkarza na orlik wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. W jego wyposażeniu niezbędna okaże się odzież termoaktywna. Dlaczego? Przeczytaj artykuł i poznaj zalety oraz jej działanie!

​​

Odzież termoaktywna – co to takiego?

To typ odzieży funkcyjnej, która pomaga zachować stałą i optymalną temperaturę ciała, a jednocześnie skutecznie chroni przed wilgocią odprowadzając pot na zewnątrz. Dzięki temu podczas uprawiania aktywności nie odczuwamy nieprzyjemnej wilgoci.  Ubrania termoaktywne mogą być wykonane z różnych materiałów, a każdy model wyróżnia się inną grubością i rodzajem materiału. Czy wiesz, że w Sklepie Akademii możesz zakupić odzież termoaktywną?

Jakie są zalety odzieży termoaktywnej?

1. Reguluje temperaturę ciała

Odzież termoaktywna wyróżnia się specyfiką materiału. Zbudowana jest z mikro włókien, dzięki temu nie pochłania ona wody, a tym samym potu. Za to odprowadza wilgoć ze skóry i stabilizuje temperaturę ciała. Wybranie kompletu odzieży termoaktywnej to idealne rozwiązanie podczas treningów na świeżym powietrzu, ponieważ chronimy organizm przed przegrzaniem i dostosowujemy go do warunków atmosferycznych.  Dodatkowo ten rodzaj ubrania zapewni ciepło oraz suchość.

2. Zapewnia komfort i swobodę ruchu

Odzież termoaktywna przylega do ciała, w ten sposób umożliwia całkowicie swobodny i naturalny ruch. Dodatkowo jest lekka, dzięki temu nie czujemy ciężaru dodatkowej warstwy ubioru na ciele. Zdecydowanie koszulkę termoaktywną można założyć pod sportowy t-shirt i cieszyć się treningiem.

3. Przydatna na każdą porę roku!

Odpowiedni rodzaj bielizny termicznej pozwoli skorzystać z jego funkcji zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych. W ciepłe dni oprócz skutecznego usuwania potu odzież termoaktywna pomoże redukować temperaturę. Natomiast w miesiącach zimowych chroni od chłodu oraz zapobiega  przed poceniem się pod innymi warstwami zimowej odzieży.

4. Szybkoschnąca

Odzież termoaktywna jest bardzo praktyczna. Jest szybkoschnąca,  a po wypraniu  jej  potrzeba niewiele czasu, aby z powrotem ją użyć.

Odzież termoaktywna idealnie sprawdzi się podczas aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. To również tarcza ochronna przed przeziębieniem, ponieważ ten zestaw pozwala regulować temperaturę ciała. 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group