Co wyróżnia kapitana zespołu?

15-04-2019, 15:37 Porady dla dziecka i rodzica

Drużyna piłkarska to 11 zawodników, którzy wspólnymi siłami dążą do spełnienia swych futbolowych marzeń. Z całą pewnością wysokie umiejętności graczy na poszczególnych pozycjach zwiększają prawdopodobieństwo końcowego sukces. Bramkarz, który potrafi wyłapać każdą piłkę? Marzenie wszystkich trenerów! Obrońca, który czyści swoje pole karne? Gratka dla kibiców! Pomocnik z fantastycznym przeglądem pola, otwierający swoimi podaniami autostradę dla snajperów? Dobrze mieć takiego w zespole! Napastnik ze 100% skutecznością, nie marnujący żadnej sytuacji? Mamma mia!

Oczywiście, perfekcyjne drużyny piłkarskie to nie chleb powszedni, a ponadto zespoły  często miewają dołki w trakcie trwania sezonu. Szczególnie w takich momentach, szatnia potrzebuje wsparcia, a od tego jest nie kto inny, jak KAPITAN DRUŻYNY! Kapitan musi być wojownikiem, który potrafi dać z siebie maksimum. Taka osoba ma autorytet, potrafi poderwać drużynę i przechylić szalę zwycięstwa na jej korzyść. Poznaj 4 cechy doskonałego kapitana drużyny i przekonaj się czy Twoje dziecko, ma predyspozycje do pełnienia tej roli w zespole.

Dobre relacje z trenerem

Komunikacja, komunikacja i jeszcze raz komunikacja. Kapitan drużyny musi żyć w dobrych stosunkach z trenerem zespołu i jest łącznikiem pomiędzy nim, a resztą drużyny.

Znajomość kolegów z szatni

Kapitan zespołu powinien być kumplem dla reszty zawodników. Musi wiedzieć co ich uspokaja, a co wzmaga agresywność w grze. Musi znać ich na wylot!

Wielkie serce do gry!

Maksymalne zaangażowanie i 110 % poświęcenia dla kolegów z drużyny. Zawodnicy widząc swojego lidera grającego z największym poświęceniem, chcąc mu dorównać, potrafią dać z siebie dużo więcej na boisku.

Dyscyplina

Dobry kapitan musi być dżentelmenem! To na jego barkach spoczywają formalne obowiązki w szatni. Potrzebna mu jest do tego umiejętnością kontrola emocji zarówno podczas meczu jak i treningu.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group