Piłka nożna dla dziewczyn - rozpocznij przygodę!

20-05-2021, 12:33 Porady dla dziecka i rodzica

Czy istnieje uzależnienie, z którego nie trzeba się leczyć? Wychodzi na to, że tak. Mianowicie chodzi o sport i regularne treningi, które mogą stać się przyjemnym nawykiem. Przygoda z piłką nożną może rozpocząć się niewinnie na orliku i trwać przez wiele lat! To niekończąca się dawka możliwości oraz występów podczas największych światowych imprez. O karierze piłkarskiej marzą chłopcy i dziewczynki. Futbol daje miejsce każdemu! Mimo wszystko nadal można usłyszeć stwierdzenie, że dziewczyny nie potrafią grać w piłkę. A Ty co o tym sądzisz? Przeczytaj artykuł i poznaj inspirujące historie najsłynniejszych piłkarek na świecie!

APSG Ladies

Ewa Pajor – marzenia są początkiem sukcesu!

Zacznijmy od polskiej zawodniczki, czyli Ewy Pajor. Urodziła się w Uniejowie i bez wątpienia piłka nożna była od dzieciństwa jej pasją. Pierwszym klubem zawodniczki był UKS Orlęta Wielenin. W liceum trafiła do klubu KKPK Medyk Konin, a już w 2012 roku Ewa zaliczyła swój debiut  Ekstralidze. Rok później została powołana do pierwszej reprezentacji Polski. W tym samym czasie UEFA przyznała jej nagrodę Golden Player 2013 podczas Euro U-17. Kariera Ewy nieustannie nabierała tempa, kolejny rok równał się z następnym sukcesem. Ewa sięgnęła po raz pierwszy po Mistrzostwo Polski w 2014 roku w barwach Medyku Konin. Obecnie gra w klubie  Vfl Wolsburg.  Ewa musiała zmierzyć się kontuzją kolana, ale wróciła do gry i nieustannie pokazuje determinację. Obecnie ma 25 lat, a już jest jedną z najbardziej znanych  i najbardziej utalentowanych polskich piłkarek, choć sama nie lubi o tym mówić. W jednym z wywiadów wypowiada się tak:

 – ,,Nie patrzę na to, że ktoś mówi, że jestem najbardziej popularną czy najlepszą piłkarką, bo nie wiem czy rzeczywiście tak jest. Po prostu ciężko trenuję każdego dnia po to, żeby spełniać swoje marzenia, żeby cieszyć się piłką. I to jest dla mnie najważniejsze".

Pernille Harder – rekordowy transfer w piłce kobiecej

Pernille grała przez trzy lata z Ewą Pajor w Wolfsburgu. To tam zdobyła niemal wszystkie możliwe trofea: cztery mistrzostwa Niemiec, cztery puchary kraju, ale wciąż brakuje jej wygranej w Lidze Mistrzyń. W 2020 roku trafiła do Chelsea. Tym samym klub zapłacił za zawodniczkę 300 tysięcy euro, co jest rekordem transferowym w piłce kobiecej. W tym samym roku Pernille została uznana za Najlepszą Piłkarką Roku UEFA 2019/2020.

- ,,Uczucie, kiedy zdobywasz tytuł jest niesamowite i nie da się go porównać z żadnym innym. Nagrody indywidualne są potwierdzeniem tego, że dobrze wykonujesz swoją robotę, zawsze miło jest być docenioną. Ale to nie to samo, co zdobycie mistrzostwa z całym zespołem. To prawdziwe szczęście". - powiedziała serwisowi uefa.com Pernille Harder po otrzymaniu nagrody.

Megan Rapinoe – ikona kobiecego futbolu

Megan Rapinoe to jedna z najlepszych piłkarek świata. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych trzykrotnie uczestniczyła w finale Mistrzostw Świata. Na swoim koncie ma dwa złote medale i jeden srebrny. Piłkarka jest także złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich w Londynie z 2012 roku. Dwukrotnie triumfowała w Pucharze CONCACAF w 2014 i 2018 roku. W 2019 roku wygrała prestiżowy plebiscyt Złotej Piłki France Football dla najlepszej piłkarki świata. Megan podczas swojej kariery nie tylko daje przykład, jako dobra zawodniczka, ale inspiruje kobiety do działania. Głośno wypowiada się na tematy związane z równouprawnieniem i wyrównaniem pensji w sporcie. Na pytanie, jaki jest jej ulubiony zawód odpowiada: ,,Nie czuje się, jakbym kiedykolwiek pracowała, mam nadzieję, że tak pozostanie na zawsze”. Jej ulubionym mottem jest: ,,Każdy powinien wziąć odpowiedzialność za to, by próbować uczynić świat lepszym miejscem w taki sposób, w jakim jest w stanie wywrzeć największy wpływ”.

Dziewczyny  też trenują w naszej Akademii!

W naszej błękitnej rodzinie prowadzimy również treningi skierowane do dziewcząt. Projekt jest stworzony z myślą o umożliwieniu rozpoczęcia profesjonalnego treningu piłkarskiego pod okiem wykwalifikowanej kadry. Rosnące zainteresowanie piłką wśród dziewczynek często zderza się z brakiem odpowiednich warunków do treningu. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom! Sprawdź naszą ofertę i zapisz się na trening.

Mamy nadzieję, że nasze zawodniczki zainspirują się powyższymi historiami, a ich motywacja będzie rosła każdego dnia. Mamy nadzieję, że dziewczyny, które pasjonują się piłką nożną będą nieustannie dążyć do spełnienia marzeń i nigdy nie przestaną wierzyć w swoje możliwości!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group