Trenuj, ale bez maseczki!

15-05-2020, 14:22 Porady dla dziecka i rodzica

Wróciliśmy na boiska! Jak wiecie, najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych zawodników. Trenujemy w małych grupach, zachowując bezpieczną odległość między sobą i zapewniamy płyn do dezynfekcji rąk, ale nie zapewniamy maseczek. Co więcej, zalecamy ściągać maseczki tuż przed wejściem na boisko. A to wszystko dlatego, że długotrwałe zdrowie naszych podopiecznych jest zawsze na pierwszym miejscu!

Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje na terenie całej Polski od 16 kwietnia do odwołania. Jako odpowiedzialna szkółka dla dzieci i młodzieży, również promujemy społeczną odpowiedzialność i prosimy, aby zawodnicy oraz ich opiekunowie zakładali maseczki przed wyjściem z domu na trening. Natomiast wchodząc na boisko, należy je ściągnąć, a to dlatego, że aktywność fizyczna w maseczce jest niebezpieczna.  Jeżeli podczas treningu nos i usta pozostaną zakryte, to oddychanie jest utrudnione, zatem wydolność organizmu bardzo szybko się pogorszy. Przez długi trening w maseczce, nawet u bardzo wysportowanej osoby może dojść do zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej. Mogą pojawić się bóle głowy, duszności, a nawet tachykardia, czyli stan podwyższonego tętna serca.

Używając jednorazowej maseczki z fizeliny w pomieszczeniach zamkniętych, np. biurze, powinniśmy wymieniać ją na nową nie rzadziej niż raz na pół godziny. Spacerując, wchodząc na chwilę do sklepu - maksymalnie co 2 godziny. Trzeba pamiętać, że brudna, wilgotna maseczka nie spełni swojej funkcji, a wręcz stanie się wylęgarnią drobnoustrojów. Zatem trenując w maseczce, stanie się ona mokra już po ok.10 minutach, wtedy nie tylko przestanie spełniać swoją funkcję, ale również będzie niebezpieczna dla zdrowia.

Nasi trenerzy na każdym treningu zwracają szczególną uwagę na zachowanie bezpiecznych odległości między zawodnikami oraz zachowanie zasad higieny, zatem mimo braku maseczek podczas ćwiczeń w Akademii, nikt nie stanowi zagrożenia dla innych, ani nie jest narażony na zakażenie. Więcej na temat zasad, które składają się na #bezpieczny trening przeczytasz w naszym artykule.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group