Wypowiedzenie umowy Akademia Piłkarska Stal Gorzów

01-02-2021, 20:35 Porady dla dziecka i rodzica

Czasem łapią nas chwile zwątpienia. Zdarza się, że zapał do dodatkowych zajęć znika, a motywacja odchodzi na bok. Ważne jest, aby podejmowane przez nas działania były pełne dokładnych przemyśleń i kalkulacji. W tym artykule doradzimy Wam, jak podejmować świadome decyzje i odnaleźć złoty środek.

Wypowiedzenie umowy Akademia Stal Gorzów

Dlaczego ważne jest hobby?

Bez wątpienia ważne jest, by dziecko posiadało hobby. Dzięki temu może rozwijać talenty, uczy się bycia systematycznym i pracuje nad tym, by być wytrwałym i konsekwentnym.  Ponadto dane zainteresowanie może przerodzić się w prawdziwe sukcesy. Pamiętajmy jednak, że w rozwijaniu pasji duży wpływ ma rodzic.

Jak odnaleźć pasję? 

W zależności od charakteru u dziecka możemy zaobserwować rożne etapy fascynacji i szukania hobby. Niektóre bawią się piłką i zasypiają z nią w łóżku. Inne z kolei przechodzą przez etapy muzykowania, układania konstrukcji z klocków lub zaczynają interesować się dinozaurami oraz przyrodą. Dziecko ma mnóstwo pomysłów na minutę, nic w tym złego. Dzięki temu twoja pociecha może sprawdzić, czy naprawdę lubi to robić. Jednak inną kwestią jest przerodzenie się danej ,,zajawki” w pasję.    

Kiedy hobby wymaga od nas decyzyjności?

Gdy chcemy rozwijać zainteresowania dziecka, często zapisujemy go na dodatkowe zajęcia. Podczas tej przygody pociecha może borykać się z wieloma pytaniami i momentami wątpliwości. Nie każde zajęcia będą szły po jego myśli. Jednak dodatkowe zajęcia kształtują osobowość, charakter i mogą dać wiele pięknych wspomnień.

Jak zwiększyć swoją motywację, a tym samym rozwijać swoje hobby?

1. Inspiruj się

Często zdarza się tak, że oglądając filmy oparte na faktach zaczynamy interesować się daną historią bohatera. Może ona zadziwiać i sprawiać, że utożsamiamy się z postacią. Dowiadując się o drodze, jaką musiał pokonać dany piłkarz, by osiągnąć sukces, możemy zapragnąć i poczuć smak zwycięstwa na własnej skórze! Warto też inspirować się oglądając akcje meczowe na portalach społecznościowych.

2. Wzajemna motywacja

Naszą radą jest znalezienie osoby, z którą można motywować się wzajemnie. Często wspólne wsparcie pomaga w odnalezieniu motywacji, po to by nasze działania były skuteczniejsze. Kolejnym sposobem jest pilnowanie siebie nawzajem i weryfikowanie, czy udało się zrobić dane zadanie. Na pewno szukanie wspólnie motywacji jest ciekawsze, a najtrudniejsze zadania przy boku przyjaciela mogą okazać się przyjemne! 

3. Budowanie nawyków

Warto dążyć do tego, żeby dane czynności stały się nawykiem. Dzięki temu łatwiej będzie je wykonać. Niektóre zadania wykonujemy mechanicznie. Między innymi codziennie myjemy zęby, chodzimy do szkoły. Na pewno mamy wyznaczony dzień sprzątania. Idąc tym tokiem myślenia, możemy spróbować, aby niektóre nasze czynności stały się nawykiem, między innymi trening. Takie podejście spowoduje że trening okaże się naturalną czynnością, którą wykonujemy regularnie.

Jak analizować decyzje?  

  1. Staramy porozmawiać z dzieckiem, co czuje i zdefiniować towarzyszącą emocje.
  2. Jako rodzic możesz wskazać różne możliwości  i konsekwencje, które będą płynąć z podjętej decyzji.
  3. Nigdy nie należy przyspieszać decyzji dziecka lub naciskać swoje stanowisko w kwestii zajęć dodatkowych.
  4. Warto wspierać dziecko w tych chwilach, ponieważ każda decyzja i wybór to krok do samodzielności.
  5. Pamiętajmy, by okazać zrozumienie i pozwolić dziecku przyjąć naturalne konsekwencje decyzji.
  6. Dać czas dziecku na przemyślenie decyzji i ocenienie, czy wybór był słuszny.

Niektóre decyzje wymagają czasu. Z pewnością żadnej decyzji nie należy podejmować pochopnie, ponieważ jest to cały proces. W przypadku rezygnacji z  zajęć dodatkowych dziecko powinno samo dojść do tego, czy za tym nie tęskni.  Jedno jest pewne – każdy z nas może pracować nad motywacją, którą może sprawić, że przygoda z treningami zagości na wiele lat w życiu!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl