Najpierw atleta, potem piłkarz

30-07-2020, 11:28 Porady dla dziecka i rodzica

Twoje dziecko kocha football i z niecierpliwością wyczekuje  następnego treningu? To świetna wiadomość! Warto jednak zastanowić się nad dodaniem innej formy aktywności, która może okazać się dobrą zabawą i przyczyni się do poprawy koordynacji. Można łatwo się jej nauczyć, choćby podczas jazdy na rowerze, kiedy to pokonuje się czasem trudne szlaki, gdzie trzeba utrzymać właściwą pozycję i wykonać odpowiedni ruch, aby nie zaliczyć wywrotki. Co więcej podczas takiej wyprawy można miło spędzić czas i poznać nowe ciekawe miejsca oraz szlaki.

Jak ćwiczyć koordynację?

Jako młody sportowiec warto podejmować zróżnicowane aktywności fizyczne, ponieważ dzięki temu możesz nauczyć się nowych umiejętności lub polepszyć między innymi koncentrację, wytrzymałość i siłę. Dodatkowo uczymy się nowych ruchów, co przyczynia się do poprawy koordynacji. Zatem łączenie różnych dyscyplin sportowych sprzyja budowaniu sprawności. Dzięki temu nabywasz zdolności motoryczne i koordynacyjne. Naszą główną propozycją na dodatkową aktywność fizyczną jest jazda na rowerze! Jest to dobra opcja na spędzenie wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi, która na pewno przyniesie wiele radosnych chwil.

 Dlaczego właśnie rower?

Dwukołowy pojazd sprzyja naszemu zdrowiu, ponieważ podczas pedałowania pracują mięśnie czworogłowe ud, pośladków, brzucha, a nawet grzbietu i ramion. Co więcej jazda na rowerze wzmacnia kręgosłup i jest dobrym treningiem dla serca. Nasz organizm jest dotleniony, co jest istotne dla pracy naszego mózgu. Warto też dodać, że poruszając się rowerem dbamy o nasze środowisko. Przy okazji wybierając ten pojazd, jako środek transportu możemy troszkę zaoszczędzić. Dużym atutem jest fakt, że rower jest dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej. Można jeździć samemu lub wybrać się z rodziną, przyjacielem, a nawet całą grupą. Jazda nie musi być szybka, a trasy długie. Nie o to w tym chodzi! Przede wszystkim liczy się dobra zabawa, odkrywanie nowych miejsc i pozwolenie sobie na relaks. Dzięki takim wycieczkom możemy poznać lepiej okolice naszego miasta, czy też zwiedzić ciekawe zabytki oraz dostrzec piękno przyrody. Pomimo tego, że jest to aktywna forma wypoczynku, podczas jazdy możemy niwelować stres, a nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Ważne jest bezpieczeństwo!

Bezwzględnie należy omijać ruchliwe ulice, a w zamian za to decydować się na lasy i parki. Najlepiej wybierać trasy, w których dostępna jest ścieżka rowerowa. Należy pamiętać o doborze poziomu trudności szlaku do swoich możliwości. Obowiązkowo pamiętajmy o zabraniu wody, założeniu kasku na głowę, ale przede wszystkim o  pozytywnym nastawieniu. Warto w te wakacje wybrać się z rodziną na wyprawę rowerową i pozwolić zaskoczyć się naturze, a przy okazji potraktować jazdę na rowerze, jako doskonałe uzupełnienie treningów.

Życzymy wielu rowerowych przygód!

 

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl