Pomagajmy nie tylko od święta

28-11-2017, 15:37 Akcje charytatywne

Podopieczni Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów już w kolejny weekend wezmą udział w turnieju mikołajkowym Stal Cup 2017. Poza zapewnieniem piłkarskich atrakcji zawodnikom klubu, tegorocznej edycji turnieju, przyświeca również nadrzędny cel - podczas turnieju odbędzie się zbiórka charytatywna dla podopiecznych współpracującej z klubem Fundacji Piotra Reissa. 

- Postawiliśmy sobie ważny dla nas cel. Chcemy sprawić, by podopieczni mojej Fundacji jak najszybciej rozpoczęli normalne życie, bez żadnych komplikacji. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc w leczeniu Hani, Karolka, Nathaniela i Huberta – podkreśla Patron klubu – Piotr Reiss.

Fundacja Piotra Reissa we współpracy z platformą FaniMani.pl zaprasza wszystkich do wsparcia podopiecznych zarówno na turniejach Stal Cup jak i podczas zakupów internetowych.

Jak zapewniają kwestujący Fundacji Piotra Reissa – historia każdego z podopiecznych ma swoją szczególną wartość, która natychmiast mobilizuje do działania. 

 

Nathaniel jest dzieckiem, które w pierwszym roku życia przebyło chorobę nowotworową. Chłopiec wymaga rehabilitacji ruchowej, terapii Integracji Sensorycznej, wsparcia neurologopedycznego oraz psychologicznego, treningów słuchowych oraz różnych terapii mających na celu ogólną poprawę w funkcjonowaniu.

Historia Hani rozpoczęła się 7 lipca 2017. To właśnie wtedy choroba zaczęła dawać o sobie pierwsze znaki. Podczas zabawy Hania coraz częściej rezygnowała z pomocy lewej rączki, którą bezwładnie trzymała wzdłuż ciała. Szybko postawiono straszną diagnozę – „patologiczny twór o cechach tzw. glejaka pnia mózgu”, ok. 28 mm średnicy. 

Hubert choruje na zespół Dravet. Chłopiec nadal nie chodzi, nie mówi, nie rozumie poleceń, ma małogłowie i szereg problemów towarzyszących chorobie. Ma bardzo obniżone napięcie mięśniowe które stale jest niwelowane przez ciągłą rehabilitację. Do walki Huberta z chorobą jest niezbędny sprzęt medyczny, którego zakup jest bardzo kosztowny. Tylko on jest w stanie zagwarantować chłopcu prawidłowy rozwój i stałe leczenie.

Karolek urodził się z rozszczepem obustronnym wargi i podniebienia. Prawa nerka nie podjęła żadnej funkcji życiowej i jest wypełniona niezliczoną ilością torbieli o różnych rozmiarach, lewa natomiast jest z wodonerczem. Niezbędna jest ciągła rehabilitacja laryngologiczna i logopedyczna. Kosztochłonne są też środki do pielęgnacji twarzy, na której znajduje się otwarta rana.

 

- Za każdym razem, gdy zrobisz zakupy w internecie przez fanimani.pl w jednym z 800 sklepów, możesz przyczynić się do zwiększenia wysokości darowizny na koncie Fundacji – mówi Ania, która kwestuje na rzecz Fundacji podczas turniejów Stal Cup 2017.

Jak to zrobić?

1. Wejdź na https://fanimani.pl/fundacja-piotra-reissa/ i kliknij “Wspieram”

2. Wybierz sklep, w którym chcesz zrobić zakupy.

3. Zrób zakupy tak jak zawsze - Fundacja Piotra Reissa otrzyma część wartości Twoich zakupów. To naprawdę proste!

Pomóż wspierać ważne cele!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group