Piłka - radość i pasja

14-11-2018, 09:56 Ciekawostki

 

Dziecięca wyobraźnia często nie zna granic. Każdy z nas jako szkrab miał marzenie, które z biegiem czasu wydawało nam się nierealne. Tyczy się to także dzieci, które uprawiały sport. Najlepszym przykładem jest chłopiec, który grając w koszulce  Cristiano Ronaldo,  Messiego a dawniej Pele, Maradony myślał o wygraniu Mistrzostwa Świata bądź Ligi Mistrzów. Podwórkowe aspiracje do stania się zawodnikiem na poziomie swojego idola często są bardzo ciężkie do zrealizowania. Nie można oczywiście podcinać skrzydeł pociechom, lecz motywować je do ciężkiej pracy i dążenia za obranymi celami.

 Piłka nożna to przede wszystkim pasja, miłość do okrągłego przedmiotu, z którym możemy spędzić cały dzień i przy którym często zasypiamy. Bywa tak, że  zapał z biegiem lat gaśnie a piłka schodzi na dalszy plan. Jest to naturalne i nie należy się tym przejmować. W naszej Akademii staramy się uczyć dzieci czerpać radość z uprawiania piłki nożnej i zaszczepić w nich pasję do aktywności fizycznej, zwłaszcza w pierwszych latach treningu . W naszej Akademii staramy się uczyć dzieci czerpać radość z uprawiania piłki nożnej. 

 

Ważne jest, aby rodzicie potrafili zachować zdrowy rozsądek w motywowaniu swojego dziecka do treningu. Muszą pamiętać, że nie każdy zawodnik może stać się drugim Robertem Lewandowskim. Często wśród młodych adeptów pojawia się syndrom złości, gdy widzą, że kolegom idzie łatwiej na treningu bądź mają wyższe umiejętności. Pojawia się wtedy niechęć i demotywacja. 

Duża rola w tym momencie stoi po stronie trenera. Najlepiej, aby umiał poradzić sobie z taką sytuacją i prowadzić szkolenie tak, aby zarówno dzieci na wyższym poziomie dalej podnosiły swoje umiejętności, natomiast te potrzebujące więcej czasu nie czuły się ingorowane. Jednak największe zadanie mają przed sobą rodzicie. To oni muszą nauczyć dziecko idei sportu i rywalizacji. Ważne, aby uświadomić dziecko, że nie musi być najlepsze we wszystkim i zostanie zawodowym piłkarzem to nie jedyny cel, który może przed sobą postawć.

Sport niewątpliwie stanowi ważną część w rozwoju dziecka, jednak uprawiać go zawodowo może kilka procent ludzi. Piękne jednak jest to, że zarówno amator jak i profesjonalista mogą czerpać taka sama radość z trenowania dyscypliny, którą kochają. I taką myśl chcemy szerzyć wśród najmłodszych.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group