Pamiętaj o szkolnych obowiązkach!

17-03-2020, 11:39 Porady dla dziecka i rodzica

Obecnie zawieszone zajęcia w szkole nie oznaczają ferii, ani wakacji. Wychodzenie z domu jest niewskazane, zatem oczywiście można się wyspać i odpocząć, ale nie warto marnować tego czasu na czystą labę. Skoro i tak musisz siedzieć w domu, to przyłóż się do nauki i zyskaj czas wolny w niedalekiej przyszłości, kiedy już będzie można wychodzić z domu!

Zrób wszystkie zadania domowe! Te, które nauczyciele zadali przed zawieszeniem zajęć oraz te, które przesyłają teraz na bieżąco. Głupio by było złapać jedynkę za niezrobione ćwiczenia.

Naucz się na sprawdziany i kartkówki, nawet niezapowiedziane! Dzięki temu po powrocie do szkoły na pewno nie przerośnie Cię nadrabianie materiału i intensywną końcówkę semestru zaliczysz śpiewająco. Im sprawniej zdobędziesz dobre oceny, tym szybciej będziesz mógł pozwolić sobie na odpoczynek, a przecież lato coraz bliżej!

Przeczytaj lektury! Może masz jakieś zaległe, na które dotąd brakowało Ci czasu? Teraz na pewno Ci go nie zabraknie. Sprawdź, jakie lektury zostały do opracowania na języku polskim do końca roku szkolnego i przeczytaj je już teraz. Dzień przed kartkówką z jej znajomości nie będziesz chcieć poświęcać słonecznego popołudnia na czytanie.

Nadrób zaległości! Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie mogłeś być w szkole jeszcze przed zawieszeniem zajęć, napisz lub zadzwoń do znajomych z klasy i poproś ich o notatki. Niech wyślą Ci zdjęcia lub skany, a Ty uzupełnij braki w zeszytach, aby nie utrudniały Ci nauki później.

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy Stalowy plan zadań, abyś o niczym nie zapomniał! Wydrukuj go, wypełnij ze szczegółami i powieś przy biurku! Po każdym zrobionym zadaniu odhacz je w kwadraciku. Pomyśl jaką ulgę poczujesz, gdy zaznaczysz wszystkie! Do roboty!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group