Nie bój się jesieni!

11-10-2018, 16:20 Porady dla dziecka i rodzica

Nadeszła jesień a zaraz po niej czeka nas zima, to czas, w którym nie chętnie myślimy o jakiejkolwiek aktywności, wolimy spędzić czas w przytulnym i ciepłym mieszkaniu. Jeszcze gorzej sprawa ma się, gdy myślimy o uprawianiu sportu. Tutaj wymówek mamy bez liku a motywacji ciężko nam szukać.  Chronimy dzieci przed chorobami, chuchamy i dmuchamy często na zimne, obawiając się puszczać dzieci na treningi i sekcje sportowe.  A jednak nie koniecznie jest to dobre rozwiązanie, zaraz wyjaśnimy, jak czerpać radość z piłki także mroźną porą.

  

 

Nie marznij! 

Pierwszym i najważniejszym aspektem dbania o organizm, zwłaszcza dziecka, w zimniejszą część roku jest jego temperatura. Nie idźmy tutaj jednak starą metodą ubierania naszej pociechy na przysłowiową cebulę,  lepiej zaopatrzyć się w sportową odzież termoaktywną, która nie będzie krępowała ruchów podczas treningu jak i dbała o ciepłotę organizmu.  

 

Nie moknij! 

W drugiej kolejności musimy być gotowi na opady zarówno deszczu jak i śniegu, które mogą storpedować nawet najlepsze nastawienie do treningu młodego zawodnika.  Aby uśmiech nie znikał z twarzy dziecka, musimy zabezpieczyć je przed zmoknięciem. Kurtka przeciwdeszczowa to obowiązek. Należy także pamiętać o czapce i rękawiczkach, które ochronią przed wodą i utratą ciepła.  

 

Miej grunt pod nogami! 

Boisko jesienią i zimą może stanowić pewne utrudnienie przed pełną możliwością pokazania swoich umiejętności. W takich warunkach ciężko zachować równowagę i mobilność ruchową, zwłaszcza, gdy dobierzemy złe obuwie. Dlatego bardzo ważne jest to, aby dostosowywać buty naszych dzieci do pory roku i stanu murawy. W tym okresie polecamy wybór korków typu TURF, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo gry.  

 

Polecamy odwidzić stronę naszego sklepu, gdzie znajdą Państwo pełną ofertę naszej kolecji : footballpro.pl 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group