Jesteśmy jedną drużyną

06-09-2018, 14:09 Rozwój Akademii

 Trener stoi zawsze przed ogromnym wyzwaniem: jak z tak wielu indywidualności zbudować prawdziwy zespół?

 Swoiste cechy każdego z zawodników są ogromnie cenne. Większość akcji rozgrywanych na boisku to tzw. „jeden na jeden”, gdzie odebranie piłki zawodnikowi z przeciwnej drużyny pozwala na wygenerowanie kolejnych akcji oraz zrealizowania celów taktycznych. Jednak kiedy młody piłkarz zaczyna stawiać swoje umiejętności ponad dobro całej drużyny – może doprowadzić to do porażki zespołu.

 Tu ogromnie ważna jest rola trenera, który będąc prawdziwą inspiracją, autorytetem i fachową pomocą dla młodych adeptów piłki nożnej musi włożyć nie lada wysiłek w to, by zrozumieli oni, że są nierozerwalnym kolektywem. Muszą łączyć chęć samorealizacji i pracy nad rozwojem z osiągnięciem celu, który przyświeca całej drużynie. Niezwykle pomocne są w tym zagadnienia z dziedziny psychologii sportu, dzięki czemu łatwiejsze jest poznanie metod pozwalających na właściwe wykreowanie postaw w młodych zawodnikach.

 W Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów podstawą działalności trenerów jest budowanie w zawodnikach świadomości, że tworzą drużynę na dobre i na złe oraz dążą do wspólnego celu. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu podejściu będą oni zdrowo rywalizować w atmosferze wzajemnego szacunku i w myśl zasady fair play.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group