Dbajmy o bezpieczeństwo

10-09-2018, 14:18 Rozwój Akademii

 W Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów ponad wszystko stawiamy sobie bezpieczeństwo naszych zawodników, które niejedno ma imię. Ze względu na specyfikę dyscypliny, jaką jest piłka nożna, zawierającej się w konieczności połączenia technik pozwalających na pracę nad motoryką, aspektami psychologicznymi i ogólną sprawnością, każdy sztab szkoleniowy stoi przed ogromnym wyzwaniem: zapewnienia zajęć bez ryzyka dla zdrowia uczestników.


 Takie podejście jest gwarantem bezpieczeństwa wszystkich zawodników, bowiem nie tylko minimalizuje podatność na kontuzje, ale wspiera ich prawidłowy rozwój psychologiczny. To nieocenione, szczególnie w momentach kryzysowych dla zawodnika, na przykład gdy ulega kontuzji, musi zmagać się w wykluczeniem z zespołu czy goryczą przegranej.

 Po stronie całej kadry trenerskiej stoi odpowiednie zabezpieczenie komfortu i zdrowia młodych zawodników. Dlatego musi ona regularnie uczestniczyć w szeregu szkoleń, kursów – zarówno zawodowych jak i podstawowych np. w ramach poprawiania kompetencji z zakresu pierwszej pomocy. Stąd potrzeba wprowadzania nowych elementów w programie szkoleniowym, które zapewnią jeszcze lepsze warunki treningowe dzieciom.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl