Jakie są korzyści z trenowania piłki nożnej?

20-03-2019, 14:54 Porady dla dziecka i rodzica

Jeżeli Twoje dziecko kocha aktywnie spędzać czas, zwłaszcza grając w piłkę nożną i marzy mu się kariera piłkarza. Nie masz na co czekać. Zapisz go do Akademii Piłkarskiej Stali Gorzów i spełnij dziecięce marzenie. Sport to zdrowie, a piłka nożna ma wiele zalet. Jakich? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Jeśli odpowiednio dobierzemy sobie aktywność ruchową, to będziemy mieli wpływ na lepszy rozwój naszego organizmu oraz poprawimy nasze zdrowie, nie tylko to fizyczne, ale również i to i psychiczne. Ruch wpływa m.in. na prawidłowy rozwój kości, czy też na poprawę naszej wydolności.

Ruch sprawi, że będziemy czuć się zdecydowanie lepiej. Dlatego ważne jest, aby rozpocząć swoją przygodę ze sportem już od najmłodszych lat. Im wcześniej, tym lepiej. Warto również zastanowić się nad wyborem konkretnej dyscypliny sportowej dla swojego dziecka, na przykład piłki nożnej. Sport ten może przynieść Twojej pociesze naprawdę wiele korzyści.

Dlaczego warto grać w piłkę nożną?

Każdy bez najmniejszego problemu jest w stanie wymienić podstawowe korzyści, jakie może dać nam piłka nożna, a są to m.in. poprawa wytrzymałości, siły czy szybkości. Trenowanie piłki nożnej ma również wiele innych zalet, np.:

1. Poprawia samopoczucie

Dzięki treningom piłkarskim można zmniejszyć swój stres. Jesteśmy bardziej zrelaksowani i odprężeni. Nasz nastrój się poprawia, a w nocy lepiej śpimy.

2. Poprawia zdolność koncentracji i uczy dyscypliny

Profesjonale treningi wiążą się ze strategią i taktyką. Te dwa jakże ważne aspekty w piłkarskim rzemiośle wpływają  na koncentrację młodego zawodnika. Wskazówki otrzymane od trenera sprawiają, że piłkarz musi pozostać skupiony przez całe spotkanie. Jeśli natomiast chodzi o dyscyplinę, to każde dziecko, już od najmłodszych lat uczy się odpowiedzialności. Odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale też i za drużynę.

3. Uczy zespołowości

Dość istotną kwestią w dzisiejszych czasach jest umiejętność  współpracowania z innymi ludźmi. A gdzie najlepiej rozwinąć tę cechę, jak nie na boisku? Maluchy już od najmłodszych lat uczą się, że droga do sukcesu oparta jest na wzajemnej współpracy i gry do jednej bramki.

4. Poprawia gibkość i zmniejsza ryzyko urazów

Ćwiczenia piłkarskie wpływają również na gibkość. Dzieci nie tylko są bardziej rozciągnięte, ale też i odporność ich mięśni i stawów na urazy ulega polepszeniu. Dzieje się tak, ponieważ różnego rodzaju aktywności, które zawarte są w treningu wzmacniają i uelastyczniają mięśnie oraz zwiększają sprężystość torebek stawowych.

5. Ma wpływ na przemianę materii

Futbol to prosta gra, która zawiera w sobie wiele ruchowych elementów. Trucht, sprinty, zwroty, obroty, skoki, to tylko te najprostsze przykłady, które jako pierwsze przychodzą nam do głowy. Można powiedzieć, że w piłce nożnej mamy każdy rodzaj aktywności, a to ma pozytywny wpływ na przemianę materii.

6. Wzmacnia narządy wewnętrzne

Treningi piłki nożnej to nie tylko nieustanne doskonalenie swojej techniki gry, czy też motoryki, ale także różne gry i zabawy oraz ćwiczenia aerobowe, które wzmacniają takie narządy jak: serce i płuca. Intensywne ćwiczenia sprawiają, że organizm dziecka pobiera więcej tlenu, przez co m.in. narządy wewnętrzne i komórki są bardziej dotlenione.

Treningi w Akademii

Dziecko nie musi od razu zostać piłkarzem. Nie każdy lubi ten sport, ale nie dowiesz się, czy maluchowi się podobało granie w piłkę, czy też nie, jeśli nie zapiszesz go na treningi. Dlatego nasza Akademia proponuje Ci, drogi rodzicu, abyś przyszedł ze swoją pociechą na pierwsze dwa darmowe treningi zapoznawcze i sprawdził reakcje swojego ukochanego dziecka.

Warto pamiętać również, że najbardziej efektywne treningi są wtedy, gdy są one dopasowane do wieku dziecka. Obecnie prowadzimy zajęcia w sześciu kategoriach wiekowych: Skrzat (4-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11), Młodzik (12-13), Trampkarz (14-15), Junior Młodszy (16-17). Ponadto nad prawidłowym rozwojem młodego piłkarza czuwają certyfikowani i doświadczeni trenerzy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wiosennych naborach kliknij tutaj.

Pamiętaj sport to zdrowie, a piłka nożna to prawidłowy rozwój. Im wcześniej się on rozpocznie, tym więcej przyniesie korzyści w przyszłości.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl