Jak przygotować dziecko na pierwszy trening piłkarski?

14-09-2022, 14:28 Porady dla dziecka i rodzica

Pierwsze treningi budzą zarówno ekscytację, jak i obawę rodzica. Dlatego też ważne jest nastawienie i odpowiednie przygotowanie do zajęć. Akademia Piłkarska Stal Gorzów podpowiada, jak przygotować swoją pociechę na piłkarski debiut. Szczegóły w artykule.

jak przygotować dziecko na trening

Na czym polega pierwszy trening w Akademii?

Moment dołączenia nowego zawodnika do drużyny jest bardzo ważny, dlatego dbamy o jego szybką aklimatyzację w zespole. Na pierwszym treningu dziecko może mieć stały kontakt z rodzicem, może obserwować kolegów i koleżanki przy linii bocznej boiska, bądź dołączyć do drużyny od razu! Nasi trenerzy przedstawiają nowego zawodnika pozostałym uczestnikom zajęć, po czym następuję klasyczne przybicie piątki!  Dzielimy się miłością do futbolu, aby każdy moment obcowania dzieci z piłką obfitował w radość.

Jak się przygotować na pierwszy trening piłkarski?

Z pewnością należy zadbać o pozytywne nastawienie dziecka. Zapytajmy, jak czuje się przed pierwszymi zajęciami, jaki ma nastrój. Istotne jest to, aby nie czuło presji, zamiast tego miało potrzebę uczestnictwa w zajęciach sportowych. Warto wytłumaczyć młodemu sportowcowi, że dwa pierwsze treningi są zapoznawcze, więc nie jest to nic zobowiązującego. Na trening należy przyjść w miarę możliwości wcześniej (około 15 minut). Dzięki temu Twoje dziecko zyska czas na poznanie trenera oraz innych zawodników, co wzmocni jego pewność siebie. Przed zajęciami sprawdź harmonogram na stronie Akademii w wybranej lokalizacji i upewnij się gdzie i o której godzinie rozpoczynają się zajęcia.

Co warto zabrać na pierwszy trening?

  • Strój sportowy ( koszulka, spodenki, gertry)
  • Obuwie sportowe
  • Komplet dresowy
  • Woda
  • Dobry humor
  • więcej inspiracji

Jak przebiega pierwszy trening?

Trening dostosowany jest do wieku i umiejętności dziecka. Na początku zajęć trener wita wszystkich uczestników i opowiada szczegóły plan treningu. Po krótkim wstępie drużyna przechodzi do rozgrzewki i dalszych ćwiczeń, które oparte są na zabawie. Zajęcia trwają zegarową godzinę.

W czasie treningu

Obserwuj je podczas całego treningu, niech czuje, że w każdej chwili może złapać Twój kontakt wzrokowy i zobaczyć pokrzepiający uśmiech. Nie krzycz, nawet gdy strzeli gola, na to przyjdzie czas podczas meczu, na treningu liczy się pełne skupienie. I najważniejsze: nie ingeruj w trening i pracę trenera, pozostań w strefie wyznaczonej dla rodziców. 

Po treningu

Porozmawiaj! Zarówno z dzieckiem, jak i z trenerem. Zacznij od pytań – spytaj trenera o jego odczucia względem postawy dziecka na treningu, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, wyraź je, trener na pewno chętnie je rozwieje. W drodze do domu spytaj swoją pociechę, czy mu się podobało oraz pochwal jego zaangażowanie. Zadbaj, aby piłka nożna kojarzyła mu się z przyjemnością! 

Do zobaczenia na treningu!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group