Jak przygotować się na trening latem?

27-06-2022, 14:22 Porady dla dziecka i rodzica

Wysokie temperatury nie powinny odbierać przyjemności ze sportowych wakacji, dlatego trening piłki nożnej w czasie upału wymaga odpowiedniego przygotowania. Przeczytaj artykuł i poznaj piłkarski niezbędnik na aktywne lato!

Dlaczego trzeba pić więcej wody podczas letnich treningów?

Gdy towarzyszą nam wysokie temperatury organizm znacznie szybciej traci energię. Dodatkowo upały sprawiają, że bardziej się pocimy podczas aktywności fizycznej, a co za tym idzie pozbawiamy się wody i substancji mineralnych. Dlatego też należy zwiększyć przyjmowanie wody. Dobrą metodą jest nawadnianie się, co 20 minut w trakcie treningu. Oprócz wody można przygotować swój izotonik! 

Jak ubrać dziecko na trening w gorące dni?

Treningi latem są wymagające, a organizm znacznie szybciej traci energię. Jednak odpowiednie przygotowanie zapewni komfort i szczęście podczas piłkarskich aktywności. Poniżej znajdziesz listę niezbędnych akcesoriów treningowych.

Pierwszy letni postulat – pij dużo wody

Podczas treningów piłki nożnej w upalne dni  należy zwiększyć przyjmowanie płynów. Dlatego na treningu zawsze miej pełny bidon z wodą.

Drugi letni postulat –  na trening zabierz ręcznik i ubrania na zmianę

Komplet meczowy powinien być przewiewny i oddychający. Ręcznik pozwoli kontrolować temperaturę ciała i posłuży do wycierania potu z czołu i ciała. Po treningu pamiętaj o zmianie ubrania.

Trzeci letni postulat – używaj kremu z filtrem UV

Przed zajęciami posmaruj twarz, ręce oraz nogi kremem z filtrem UV. Powinien być wodoodporny, dzięki temu nie spłynie wraz z potem i będzie stanowił mocną ochronę przed promieniami słonecznymi.

Czwarty letni postulat – noś czapkę z daszkiem

Przede wszystkim w upalne dni należy pamiętać o nakryciu głowy. Najlepiej sprawdzi się czapka z daszkiem, wykonana z  cienkiego materiału.  Dzięki temu zapobiegniemy  przegrzaniu głowy i oparzeniom skórnym.

Piąty letni postulat – w drodze na trening załóż okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to również letni, piłkarski gadżet, który ochrania oczy i zapobiega wszelkim oparzeniom. Sprawdzą się przed i po treningu.

Jakie akcesoria są niezbędne do treningu latem?

Przewiewny strój, bidon, czapka i okulary przeciwsłoneczne to must - have małego sportowca podczas letnich treningów. Wygodnym i dobrym elementem jest frotka, która sprawia, że zawodnicy mogą wytrzeć pot z czoła. Wszystkie kombinacje i pakiety wakacyjne znajdziesz w naszym sklepie Footballpro. Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje będą aktywne, bezpieczne i pełne piłkarskich chwil!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl