Jak ruch wpływa na dziecko?

22-09-2022, 11:38 Porady dla dziecka i rodzica

Aktywność fizyczna pełni bardzo istotną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Sport pozwala na właściwy rozwój ciała oraz postawy młodego człowieka, ale również jest odpowiedzialny za kształtowanie psychiki. Poprzez ruch dziecko kształtuje swoja samodzielność oraz uczy się skupienia i uwagi.

Jka ruch wpływa na dziecko

Czy zajęcia sportowe to dobry pomysł dla malucha?

Tak! Wiek przedszkolny to idealny moment, aby zacząć swoją przygodę ze sportem. W ten sposób kreujemy odpowiednie nawyki i krzewimy aktywność fizyczną. Warto jednak zwrócić uwagę na program zajęć oraz czas trwania. Treningi muszą być właściwie dopasowane do predyspozycji dziecka oraz stanowić zabawę. Pamiętajmy, że to co podoba się nam, nie zawsze będzie lubiane przez dziecko, dlatego, jeśli po jakimś czasie widzimy, że nie jest ono zainteresowane zajęciami warto poszukać czegoś innego. 

Pozwól szaleć!

Małe dzieci są wręcz spragnione ruchu, dlatego rodzic powinien dostarczać im jak najwięcej okazji do jego zaspokojenia. Ważnym jest by nie hamować pociechy w żaden sposób i pozwolić mu rozładować kumulującą się w nim energię poprzez bieganie czy skakanie. Warto pomyśleć nad zakupem prostego sprzętu sportowego, takiego jak np. piłka, by dać dziecku nowe możliwości rozwoju między innymi: nauka koordynacji rąk.

Gry zespołowe - rozwój na kilku płaszczyznach

To właśnie sporty zespołowe są najlepszym rozwiązaniem dla dziecka. Oprócz prawidłowej motoryki ciała pozwalają one uczyć zdrowej rywalizacji oraz współpracy. Dzieci uwielbiają nawiązywać nowe znajomości, a podczas gier zespołowych potrafią znaleźć przyjaźnie na długie lata. Styczność ze współpracą od najmłodszych lat uczy szacunku do drugiego człowieka, który zaowocuje w przyszłości.  

Jak piłka nożna wpływa na zdrowie?

Najpopularniejszy sport w Polsce jakim jest futbol ma duże zainteresowanie w Polsce. Autorytetem dla dzieci są takie postacie jak Messi, Neymar, czy nasz Robert Lewandowski. Posiadanie autorytetu motywuje do dalszych ćwiczeń, by być jak wymarzony idol. Podczas gry w piłkę nożną dziecko ćwiczy swoją postawę ciała, na  którą trzeba zwracać szczególną uwagę  przez dominujący, siedzący tryb życia. Piłka nożna wpływa również na skupienie. Dzieci interesują się otaczającym je światem, przez co często mają duże problemy z koncentracją. Słuchając poleceń trenera czy skupiając się na prowadzeniu piłki uczą się mniejszego rozkojarzenia podczas wykonywania czynności.

Treningi w Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów dają prowadzone są już od 3 roku życia. Zajęcia dla najmłodszych opierają się na ogólnorozwojowych ćwiczeniach, dzięki czemu dziecko nie tylko uczy się piłkarskich ruchów, ale opanowuje koordynację całego ciała przy dobrej zabawie. Sprawdź szczegóły naszej oferty! 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl