Jak radzić sobie z upałami?

10-08-2018, 09:59 Porady dla dziecka i rodzica

Wysokie temperatury w Polsce nie odpuszczają. Jest to wbrew opinii sytuacja bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla organizmu młodego piłkarza, który nie jest dostosowany do codziennych upałów. Jest na to kilka jednak możliwości, które stosując spowodujemy zmniejszenie uciążliwości pogody, np. podczas treningów  codziennych.

O tym, że ochrona dziecka przed wysokimi temperaturami nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to spowodowane większym stopniem narażenia na udar słoneczny, czy też przegrzanie. Boisko piłkarskie niestety ze względu na brak zadaszenia nie posiada cienia, dlatego jest jeszcze bardziej narażone na działanie promieni słonecznych. Od tego już tylko jeden krok do problemów ze skórą, dlatego ważne jest, aby smarować się kremem nawilżającym, a zwłaszcza takim, który posiada minerały, a także cynk.

Udar słoneczny to schorzenie, które jest najczęściej powodowane przegrzaniem okolic głowy. Dlatego należy pamiętać, aby w dniu treningowym mieć założoną czapkę z daszkiem, która chroni przed nadmiernym nagrzaniem. Z kolei strój powinien być przede wszystkim termoaktywny, a także przewiewny i nieprzylegający do ciała.

Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa, w przeciwnym razie możemy doprowadzić do poważnego osłabienia, a nasze ciało zamiast ćwiczyć na pełnych obrotach będzie niestety słabsze. W takie dni należy unikać napojów ciepłych, np. herbaty, czy napojów gazowanych jak cola. Na trening, czy zawody młody piłkarz powinien mieć ze sobą izotonik, czy wodę. Naturalny izotonik można zrobić samemu w domu w bardzo dobry sposób. Wystarczy, że połączy się ze sobą wodę, cytrynę i miód, do których można dodać np. miętę. Każdy młody człowiek uprawiający sport powinien pić minimum 2 litry wody dziennie. Dlatego przy tak gorących temperaturach na zewnątrz należy uważać, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi. Stosując przytoczone wcześniej rady można być spokojnym, że do tego nie dojdzie.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group