Jak grać na hali?

06-11-2019, 10:46 Porady dla dziecka i rodzica

Od pierwszych dni listopada nasz szkółka rozpoczęła treningi na salach sportowych. Pomaga to nam zachować ciągłość szkolenia oraz umożliwia dzieciom treningi w komfortowych warunkach. Chcąc ułatwić przygotowania naszym zawodnikom oraz ich rodzicom do zmiany boiska, przygotowaliśmy 10 przydatnych informacji. Ułatwią one życie Tobie i Twojemu dziecku, a także odpowiedzą na nurtujące Cię pytania, związanych z przejściem na halę.

1. Pamiętaj o odpowiednim stroju i obuwiu.

Korki, które Twoja pociecha ubiera na boisko, niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem na halę. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i kolegów z drużyny, ubierając odpowiednie obuwie (z płaską podeszwą). Warto także czasami, w zależności od temperatury na hali, przyodziać bieliznę termoaktywną pod spodenki lub koszulkę.

2. Uważaj! Śliska nawierzchnia.

Pomimo halówek na nogach, nie ciężko o wywrotkę na sali. Parkiety bywają śliskie i nawet odpowiednie buty w niczym nie pomogą. Dlatego uważaj, gdyż może to skończyć się otarciami na ciele.

3. Graj po podłożu. Sufit nad głową!

Niewykopywanie piłki, to zdecydowanie dobra porada przy graniu na hali. To ważny aspekt bezpieczeństwa, gdyż może ona spaść na głowę jednego z kolegów drużyny. Pomaga to także w budowaniu gry od bramki (na co zwracają uwagę trenerzy) oraz doskonaleniu techniki i graniu na małej przestrzeni.

4. Wyhamuj!

Sale gimnastyczne są różne. Na niektórych z nich, nie ma dużo wolnej przestrzeni i już kilka metrów poza linią boiska można natrafić na ściany, drabinki lub bandy stojące wokół pola do gry.

5. Ostrożnie z wodą.

Parkiet na sali to nie murawa na dworze, gdzie woda mogła wsiąknąć w powierzchnię. Bardzo często jest ona rozlewana przez przypadek na boisku, co stanowi duże zagrożenie dla dzieci. Dlatego, aby nie doprowadzić do kontuzji, należy trzymać napoje w jednym miejscu wyznaczonym przez trenera, a gdy coś się wyleje, jak najszybciej należy wytrzeć boisko.

6. Nie podnoś głosu. Halowa akustyka!

Duże hale sportowe mają to do siebie, iż przez ich duży obszar,  wszelkie odgłosy są słyszalne jeszcze bardziej niż zwykle. Dlatego istotne jest, żeby słuchać trenera i nie krzyczeć!

7. Przebieraj jesienny outfit. NIE dla błota!

Koniecznością jest zmiana obuwia w szatni przed każdym wejściem na salę. Błoto czy śnieg, nie należą do sprzymierzeńców suchego parkietu. Dlatego pamiętaj – sucha podeszwa to podstawa!

8. Brak wślizgów!

Sala to nie miejsce na wślizgi! Z racji twardego podłoża grozi to również kontuzją u zawodnika wykonującego wślizg. Poza tym skutkuje to faulem i dobrą okazją do strzelenia gola dla przeciwnika.

9. Uważaj na otoczenie (ławki, drabinki).

W halach na parkiecie często rozgrywane są mecze różnych dyscyplin, takich jak piłka ręczna, koszykówka, piłka nożna. Każda dyscyplina ma inne wymiary boiska, stąd musimy dobrze zapamiętać, który kolor linii jest nasz.  Należy także uważać przed koszami, ławkami i drabinkami, które mogą pochodzić od innego sportu.

10. Akademia nie boi się zimy!

Niezależnie od pory roku, Akademia Piłkarska Stal Gorzów gra cały czas! Nawet zima nam nie straszna! Treningi w salach zaczęły się na początku listopada, a kończą 1 kwietnia.

Pamiętaj, że trening piłkarskie na hali to bardzo ważny element rozwoju każdego młodego piłkarza. Pozwala doskonalić technikę, drybling i grę na małej przestrzeni. Są to jedne z istotniejszych umiejętności w dzisiejszym świecie piłki nożnej. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące zajęć pod dachem.
 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl