Czy zajęcia pozalekcyjne to dobry wybór?

25-09-2019, 10:38 Porady dla dziecka i rodzica

Rok szkolny rozpoczął się na dobre! Jest to zatem odpowiedni moment, aby zapisać twoją pociechę na zajęcia dodatkowe. Jakie formy aktywności pozalekcyjnych będą odpowiednie dla twojego dziecka? Czy to słuszne, aby wasze dziecko poszło na zajęcia dodatkowe? Na te oraz inne odpowiedzi odpowie Ci Akademia Piłkarska Stal Gorzów!

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

Zajęcia dodatkowe są naprawdę blisko

Sprawdź na początku, jakie ćwiczenia pozalekcyjne oferuje wasza szkoła. Dowiedz się tego na przykład u dyrekcji lub nauczycieli . Zaletami takiego rozwiązania są:

 • Sprawna aklimatyzacja,
 • Samodzielny dojazd na trening,
 • Więcej wolnego czasu dla rodziców,
 •  Zajęcia dopasowane pod wiek i zainteresowania dzieci,
 • Darmowe.

W naszej szkole nie ma takich zajęć

W tej sytuacji, odpowiednim rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyszukiwarki internetowej, która nakieruje Cię na odpowiednią lokalizację i rodzaj interesujących zajęć. Spróbować można podpytać innych znajomych, którzy są rodzicami lub nauczycieli. Największymi korzyściami są:

 • ciekawsze zagospodarowanie czasu wolnego,
 • różnorodność wyboru,
 • możliwość rozpoczęcia treningów w profesjonalnych klubach sportowych,
 • prowadzą je specjaliści w danej dziedzinie.

Z jakie powodu zapisać twoją pociechę na zajęcie dodatkowe?

Główną zaletą jest to, że dziecko uczy się komunikacji i nabywa umiejętności społecznych. Już wtedy nawiązuje pierwsze znajomości, staje się bardziej koleżeńskie i otwarte na nowe znajomości. Podnosi swoje kompetencje od najmłodszych lat, co okaże się korzystne w przyszłości. Lepiej organizuje sobie czas, gdyż musi połączyć obowiązki szkolne z treningami. Uczy się dyscypliny, wytrwałości i cierpliwości, bo na wszystko potrzeba czasu. Żadne nabywane umiejętności nie przychodzą ot tak, na wszystko trzeba sobie sumiennie zapracować.

Pamiętaj o kilku podstawowych regułach!

 1. Co za dużo to nie zdrowo! –  Zachowaj umiar. Dodatkowe lekcje powinny się odbywać 2-3 razy w tygodniu.
 2. Nic na siłę! – Nikt nie lubi być zmuszany do ćwiczeń, na które nie ma ochoty.
 3. Pamiętajcie, że wciąż jest dzieckiem! – Relaks i zabawa to również ważne elementy jego życia.
 4. Wiek i możliwości dziecka będą podstawowymi czynnikami wyboru - przykładowo w przypadku bardzo ruchliwego malucha, dobrym wyborem będą zajęcia sportowe.
 5. Zapytaj go, co tak naprawdę lubi robić.

Na co się zdecydować?

Obecnie rynek oferuje mnóstwo możliwości:

Zajęcia naukowe

Nauka języków, uczęszczanie na koła przedmiotowe jak np. biologiczne, humanistyczne, chemiczne. W świetny sposób mogą pomóc zainteresować dziecko nauką i poszerzyć wiedzę w dziedzinach, którymi się interesuje. Dzięki temu egzaminy, które czekają go w przyszłości, będzie zdawał z łatwością. Uniknie stresu przy rekrutacji do następnych szkół, a może nawet zacznie brać udział w konkursach lub olimpiadach naukowych.

Zajęcia artystyczne

Plastyka, ceramika czy gra na instrumencie pomogą rozwinąć emocjonalnie, zwiększyć wrażliwość na sztukę w okresie, gdy jest ono najbardziej na to podatne. Muzyka pomaga wyrażać swoje siebie i swoje emocje. Skupienie, którego wymaga gra, pomaga oderwać myśli od bieżących problemów i załagodzić stres. Poprawia pamięć i koncentracje, podczas tego musisz skoordynować ruchy oraz zwrócić uwagę na rytm.

Zajęcia Sportowe

Wszystkie sporty zespołowe: piłka ręczna, hokej, rugby, ale także taniec, bieganie i sztuki walki. Będą bardzo dobrą sposobem w kształtowaniu charakteru dziecka. Zaczyna dostrzegać w sobie dodatkową wartość, ma zapewniony regularny ruch, a dodatkowo wzmacnia swój organizm od najmłodszych lat. Doskonali swoje umiejętności, dąży do osiągnięcia celów, co czyni z niego zwycięzcę.

 Jeżeli już wybrałeś sport, należy przeanalizować wszystkie dyscypliny. Piłka nożna jest popularna wśród dzieci. Nie ma co się dziwić, gdyż widząc takie autorytety, jak Krzysztof Piątek, Łukasz Fabiański, czy patrząc trochę bliżej – Piotr Reiss, chcą być takie jak one. Oprócz tego trening piłki nożnej uczą współpracy, konsekwencji oraz skromności. Nie zamykaj się tylko na futbol, warte rozważenia jest również judo, pływanie lub jazda na rowerze. Każde z nich nauczy się podstawowych zdolności, potrzebnych w życiu

Polecamy Ci także zajrzeć do porównywarki zajęć pozalekcyjnych, jaką znajdziecie na stronie oferteo.

https://www.oferteo.pl/dzial/wiecej#kategoria-edukacja

Mam nadzieję, że pokazaliśmy Ci, czy warto zapisać waszą pociechę na zajęcia pozalekcyjne oraz jak to zrobić. Niech ten nowy rok będzie przyjemnością dla Ciebie i Twojego dziecka!

Zapraszamy was na treningi do naszej akademii!

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group