Czas na długi weekend!

12-08-2019, 13:06 Porady dla dziecka i rodzica

Już 15 sierpnia czeka nas niecierpliwie wyczekiwany długi weekend. W końcu będziemy mogli na chwilę odpocząć od pracy i codziennych zmartwień. Warto jednak nie przespać tego wyjątkowego czasu, który daje mnóstwo okazji do wykorzystania go w aktywny sposób. Jakie pomysły ma nasza Akademia na sport podczas urlopu?

1. Pozostanie w mieście

Długi urlop nie musi oznaczać wyjazdu poza nasze ukochane miasto. Oferuje nam tyle samo możliwości co bardziej wakacyjne destynacje. Możemy wynająć miejski rower i ruszyć na długą podróż ścieżką rowerową, albo zebrać drużynę kolegów i wyjść wspólnie na Orlik. Świetną opcją będzie też skorzystanie z lokalnego basenu, albo wyjście po raz pierwszy na siłownie.

2. Odpoczynek nad morzem

Pewnie każdy z nas kiedy myśli o polskim morzu ma przed sobą rzędy parawanów i zaludnione plaże. Zamiast leżeć plackiem na słońcu, zastanówmy się jak urozmaicić sobie czas dawką sportu. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie plaży jako boiska. Zbierzmy drużynę i pograjmy w siatkówkę albo piłkę plażową! Dla bardziej wymagających sportowców świetną alternatywą będzie windsurfing.

3. Wyjazd nad jezioro

Często destynacją Polaków podczas długich przerw są polskie jeziora i góry. Jeśli wybieramy się przykładowo w Bieszczady, to pamiętajmy aby nie zmarnować całego czasu siedząc w wynajętym domku. Zdecydowanie lepiej wsiąść na rower wraz z całą rodziną i urządzić sobie wycieczkę dookoła jeziora. Można połączyć taki wypad z piknikiem albo grzybobraniem. Innym ciekawym pomysłem będzie wynajęcie łódki i wspólne wypłynięcie na głębokie wody.

4. Górski urlop

Miejsca takie jak Zakopane to dla niektórych najbardziej niezwykłe, polskie miasta. Oprócz magicznego klimatu góralskiej tradycji, mają do zaoferowania piękne, górskie widoki. Warto je wykorzystać i wybrać się na nordic walking albo poranny jogging. Południowe powietrze tym bardziej zadziała na was prozdrowotnie

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group