5 powodów, dlaczego turnieje są ważne dla młodego zawodnika

28-09-2020, 11:54 Porady dla dziecka i rodzica

Emocje, okrzyki kibiców, a przede wszystkim gole to pierwsze, ale nie jedyne skojarzenia związane z turniejami. Imprezy sportowe są wyjątkowym wydarzeniem dla każdego gracza i zapadają w pamięci na długie lata. Oprócz dobrej zabawy i wspomnień przynoszą wiele korzyści dla rozwoju każdego uczestnika turnieju. O zaletach i powodach, dlaczego turnieje są ważne dla młodego zawodnika  dowiesz się w tym artykule.

1.Możliwość rozwoju

Warunki meczowe różnią się od treningowych. Podczas zawodów drużyny rywalizują z nowymi graczami, z którymi nie mieli okazji zmierzyć się wcześniej. Jest to ważne, ponieważ młody gracz nabiera doświadczenia i nowych umiejętności. Ponadto tempo gry obecne na turniejach jest wyższe niż w normalnym trybie szkolenia. Grze w piłce towarzyszą emocje i każdemu zawodnikowi udziela się atmosfera turnieju. Wszystko, to sprawia że młodzi piłkarze mogą wejść na wyższy poziom.

2.Nowe znajomości

Zazwyczaj turnieje są sprawdzianem dla drużyny. Podczas meczów każdy zawodnik dopinguje siebie nawzajem. Okazuje się, że to zespół może wyzwolić chęć walki i podnieść motywację zawodników w najbardziej ,,krytycznych’’ momentach. Podczas turniejów wzmacnia się drużynowość.  Często zdarza się tak, że niektórzy zawodnicy w zespole są najlepszymi przyjaciółmi. Doświadczając wsparcia na boisku, przeżywając razem zwycięstwa i porażki można nawiązać przyjaźnie na długie lata.

3.Cenne wartości

Wiele meczów na turnieju nie układa się tak, jakby chciał tego zawodnik. Takie spotkania wymagają od młodych piłkarzy wiele chęci do gry i zaciętości na boisku, mimo niekorzystnego wyniku. Podczas turniejów  zawodnicy kształtują postawę sportowca i motywację wewnętrzną.  Jest to czas na to, by uczyć się waleczności i nie poddawania się. Turnieje uczą też cierpliwości i opanowania w najbardziej emocjonujących chwilach na boisku.  Poza tym imprezy sportowe wzmacniają zasadę fair-play i szacunek do każdego gracza.

4.Budowanie postawy sportowca

Turniej to doskonały czas na to, by cieszyć się ze zwycięstw, ale również na to, by radzić sobie z przyjmowaniem porażek. Przegrane spotkanie nie powinno pozostawiać młodego piłkarza w długiej rozpaczy. Warto uświadamiać młodych sportowców, że porażki są nieuniknione, ale można wyciągać z nich wnioski i wykorzystać je w następnym spotkaniu. Przegrane mecze nie powinny być wyznacznikiem wartości zawodnika, ale motywacją do dalszej walki.

5.Dobra zabawa

Turnieje to przede wszystkim dobra zabawa! To czas, który przynosi wiele radości z gry i satysfakcji z udanych akcji meczowych. Imprezy sportowe są wyjątkowym wydarzeniem, które różnią się od pojedynczego meczu panującą atmosferą i większą dawką emocji.  Każdy młody piłkarz powinien mieć okazję do tego, by cieszyć się grą podczas turnieju! 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group