5 pomysłów na aktywność w domu

18-03-2020, 14:09 Porady dla dziecka i rodzica

Trwa właśnie drugi tydzień, w którym zawieszone są zajęcia w szkole i rząd zaleca nie wychodzenie z domu, aby zatrzymać pandemię koronawirusa. Zaczynasz się zastanawiać czym się zająć, aby nie zwariować siedząc cały czas w czterech ścianach? Przybywamy z pomocą! W domu kryje się więcej rozrywek dla całej rodziny, niż byś się spodziewał.

  1. Ułóż puzzle! To może być zabawa dla jednej osoby, dwóch, albo nawet całej rodziny! Dla osób o niskiej cierpliwości powstały puzzle o kilkudziesięciu elementach, a dla pasjonatów są nawet opcje obejmujące… ponad 50 000 elementów! Wygląda na to, że puzzlomaniacy mają zajęcie na całe 2 tygodnie.
  2. Potrzebujesz rozrywki mniej statycznej i dostarczającej większych emocji? Zaproś domowników do gier planszowych! Wyciągnijcie pudełka kurzące się w szafie, możecie być zaskoczeni tym, jaka frajda czeka na Was na półkach! Kiedy ogracie już wszystkie planszówki dostępne w domu, sięgnijcie po kartki i długopisy i rozegrajcie partyjkę w statki, kalambury oraz państwa-miasta! Nie zapomnijcie też o kartach. Nawet jeśli znacie tylko 2 gry, poszukajcie w internecie, znajdziecie tam ogrom inspiracji i dokładnie opisanych zasad.
  3. A może czas na malowanie lub rysowanie? Kreatywna i twórcza zabawa dla całej rodziny! Wystarczą białe kartki i garść kredek lub komplet pędzli i farb, aby zmienić dom w pracownię artystyczną! Jak dużo czasu to zajmie? To już zależy tylko od wyobraźni zaangażowanych.
  4. Czas na gotowanie! Jedna z najpożyteczniejszych rozrywek, ponieważ po wszystkim można zjeść wszystko ze smakiem. W zależności od wieku i umiejętności kucharzy można dobierać poziom trudności i skomplikowania przepisów, do których w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwy dostęp. Kilka prostych instrukcji jak zrobić np. witaminowego szejka znajdziesz w panelu rodzica.
  5. Czytanie książek, czyli rozrywka stara jak świat, a nadal popularna! Choć biblioteki i księgarnie są obecnie zamknięte, to nadal można korzystać z e-booków oraz audiobooków dostępnych do kupienia w internecie. Ciekawą alternatywą są podcasty polskie i zagraniczne, wiele z nich jest dostępnych nawet na youtube.

Wybierz rozrywkę idealnie dopasowaną do Ciebie oraz pozostałych domowników i do dzieła! 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group