Jak wybrać szkółkę piłkarską?

16-09-2020, 11:59 Porady dla dziecka i rodzica

Wrzesień to okres, w którym zaczynają się zajęcia pozalekcyjne dla dzieci,  zarówno  artystyczne, jak i ruchowe. My skupimy się na tych ostatnich, a w szczególności na treningach piłkarskich.  Jeżeli twoje dziecko wykazuje zainteresowanie tym sportem, lubi grać w futbol, to warto zapisać go na regularne zajęcia z tej dziedziny. Tym bardziej, że wrzesień to idealny okres na dołączenie do klubu. Ostatecznie pojawia się pytanie, jak wybrać szkółkę piłkarską? Wątpliwości jest wiele, dlatego w tym artykule postaramy się zwrócić uwagę na najistotniejsze aspekty przy dokonaniu wyboru miejsca szkolenia rzemiosła piłkarskiego dla Twojego dziecka.

 

Dowiedz się, kto będzie trenować twoje dziecko

Jedną z najważniejszych rzeczy przed zapisaniem dziecka na zajęcia jest sprawdzenie i zdobycie informacji na temat trenerów, którzy prowadzą  treningi. Warto dowiedzieć się więcej o kwalifikacjach trenerów, miedzy innymi, czy posiadają certyfikaty i możliwość ciągłego szkolenia. Przede wszystkim ważne jest, aby trenerzy posiadali pedagogiczne podejście i doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki temu będą mogli zaszczepić pasję, sprawić że trening będzie czystą przyjemnością, a w konsekwencji  zabawą. Już na pierwszym treningu zauważymy, czy trenerzy wzbudzają zaufanie wobec Ciebie i Twojego dziecka.

Sprawdź, czy szkółka piłkarska zapewnia podopiecznym ubezpieczenie, opiekę medyczną oraz dodatkowe atrakcje

Istotne jest, aby dowiedzieć się, czy  klub zapewnia ubezpieczenia i opiekę medyczną w przypadku kontuzji. Jest to bardzo ważny aspekt zdrowotny dla twojego dziecka. Równie cenną usługą prowadzoną przez klub jest uświadamianie młodych zawodników w kwestii zdrowego i świadomego odżywiania.  Ponadto warto sprawdzić, czy szkółka piłkarska oferuje turnieje, obozy i półkolonie piłkarskie. Dzięki temu dziecko nieustannie może doskonalić swoje umiejętności piłkarskie, ale również nawiązuje wspaniałe znajomości na wiele lat.

Zobacz, jak wygląda trening i baza treningowa

Kolejnym zadaniem przed zapisaniem dziecka do szkółki piłkarskiej jest sprawdzenie bazy treningowej i sprzętu jakim dysponuje klub. Dodatkową rzeczą jest zwrócenie uwagi na to,  jak  jest prowadzony trening.  Zajęcia powinny być zróżnicowane poprzez zabawę i grę z piłką. Jeżeli grupa jest większa, warto zaobserwować, czy na treningu obecny jest asystent trenera. Ważny jest dobór wiekowy dzieci do grupy. Nie można pozwolić na to, by czterolatek trenował z dziesięciolatkiem. Trening powinien być dostosowany do możliwości i umiejętności dzieci. Równie ważne jest sprawdzenie, czy jest możliwość przechodzenia do grupy wyżej trenującej,  w przypadku gdy zawodnik wykazuje się wysokimi umiejętnościami. Ostatnią rzeczą dotyczącą treningu jest jego lokalizacja, warto znaleźć miejsce blisko szkoły lub miejsca zamieszkania.

Wybór szkółki piłkarskiej to ważna decyzja, która wymaga czasu. Dlatego też kluby oferują zapoznawcze treningi, które są darmowe, po to by zapoznać się z panującymi zasadami   i utwierdzić się w swoim wyborze.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group