Wspomnień czar – podsumowanie 2020

29-12-2020, 12:08 Podsumowania

Każdy rok w Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów przynosi ogrom piłkarskich emocji, niespodzianek i niesie ze sobą wiele wspomnień, które pozostają z nami na lata! Sprawdźmy, jakie istotne wydarzenia dla klubu rozegrały się w 2020 roku. W tym podsumowaniu przypominamy wszystko, co okazało się ,,naj”. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Najlepsze wspomnienia 2020

-  ,,Najlepszym wspomnieniem był powrót do względnej normalności i możliwość organizacji najpierw treningów, a później turniejów – złapaliśmy wówczas oddech, który dał nadzieję na codzienną realizację planów treningowych" – wspomina  Piotr Matecki, Prezes Akademii.

Największe wyzwania 2020

,,Największym wyzwaniem była organizacja treningów w zmieniających się warunkach – od braku możliwości organizacji jakichkolwiek zajęć, po treningi w grupach 6-osobowych, następnie 14-osobowych i wreszcie tych docelowych. Zmiany z dnia na dzień wymuszały na nas pełną elastyczność. Trenerzy i pracownicy biurowi pokazali, że są wszechstronni i to była ogromna przewaga naszego klubu – potrafili zaadoptować się w świecie programów online oraz komunikatorów, a kreatywność pozwalała wymyślać motywacyjne gry i zabawy realizowane przed monitorem”  – podsumowuje Piotr Matecki.

Najskuteczniejsze szkolenia w każdych warunkach

,,Zależało nam na tym, by zapewnić naszym zawodnikom namiastkę normalności w tych specyficznych czasach, dlatego uruchomiliśmy projekt Akademii Piłkarskiej Online (APO). Zapewnialiśmy naszym piłkarzom stały kontakt z trenerem oraz zestaw ćwiczeń, materiałów, zadań domowych, tak, by móc utrzymywać formę pomimo braku bezpośrednich spotkań na boisku. Projekt  bardzo dobrze się przyjął. Pokazaliśmy, że świat rzeczywisty idealnie może komponować się z tym wirtualnym. Każdy zawodnik Akademii, pomimo 2-3 jednostek treningowych w tygodniu, zawsze w środy, dodatkowo otrzymuje zadania i ćwiczenia online. Jesteśmy jedną z niewielu Akademii w Polsce, która zapewnia tak hybrydowy model szkolenia’’ -  mówi Piotr Matecki.

Najlepsze życzenia na 2021

,,Akademii życzę przede wszystkim utrzymania takiej jakości prowadzenia treningów, by zawodnicy nie mogli doczekać się kolejnej jednostki, a rodzice widzieli rozwój swoich pociech.  Radość z treningów i zawiązywane przyjaźnie w drużynach są motorem napędowym dla całego sztabu naszego klubu. Mam nadzieję, że rok 2021 będzie spokojniejszy i wiele działań będzie można swobodnie planować w czasie, nie drżąc o nowe wytyczne organizacji turniejów, czy treningów” – reasumuje Prezes Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group