Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie

13-03-2015, 13:49

Nowa jakość na piłkarskiej scenie, czyli Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie. W ramach cotygodniowych zmagań, zawodnicy Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów i Akademii Piłkarskiej Reissa rywalizują w różnych kategoriach wiekowych: grupa A, B1, grupa B2 oraz najstarsza – grupa C.

 

 

- Jako jedyni w Polsce opracowaliśmy własny system rozgrywek, który dostosowany jest do wieku i umiejętności młodych piłkarzy. W WLLP bierze udział 200 zespołów z Wielkopolski i woj. lubuskiego. W ramach każdej kategorii wiekowej drużyny podzielone są na grupy, złożone z maksymalnie 5 zespołów. W tym roku wprowadziliśmy wiele nowości, m.in. atrakcyjniejsze zasady gry oraz nowe bramki. Są to optymalne rozwiązania, które są zgodne z naszym programem szkolenia i mają na celu harmonijny rozwój naszych podopiecznych. Udział w Lidze powinien stać się przyjemnym obowiązkiem, a zawodnicy mają czerpać radość z gry. – opowiada Bartosz Kujawa, Menedżer Działu Sportu w Akademii.

 

 

Struktura Ligi:

 

 

  • rozgrywki dla grupy A (2007 i młodsi) oraz B1 (2006 i 2007)

 

W tych grupach wiekowych nie jest prowadzona klasyfikacja. Chodzi przede wszystkim o integrację zawodników oraz naukę zasad, obowiązujących na boiskuPodczas meczów wykorzystywane są mniejsze bramki, a zawodnicy grają na odpowiedniej wielkości boiskach, co pozwala na częsty kontakt z piłką. Co więcej – zespoły grają bez bramkarzy.Udział w lidze to doskonałe przygotowanie do rozgrywek w starszych rocznikach. Najzdolniejsi dołączą do zespołów w rozgrywkach B2 lub nawet C.

 
  • rozgrywki dla grupy B2 (2005) oraz C (2002 i 2003)

 

Młodzi piłkarze biorą udział w regularnie odbywających się pojedynkach piłkarskich, w których rywalizują o najwyższe miejsce na podium. W grupach B2 wprowadzono do rozgrywek unikalne w skali kraju bramki. Najlepsze zespoły z poszczególnych grup z rudny jesiennej zmierzą się ze sobą w rundzie wiosennej w tzw. Lidze Mistrzów. Pozostałe drużyny powalczą natomiast w Lidze Europejskiej. Udział w rozgrywkach to pierwszy krok w stronę sportowej kariery i bardzo ważny element piłkarskiego szkolenia – w trakcie meczów zawodnicy mają okazję wykorzystać podstawowe elementy taktyczne przyswajane podczas treningów.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group