Jak opanować prowadzenie piłki?

07-07-2021, 13:38 Porady dla dziecka i rodzica

Zdecydowanie każdy piłkarz marzy o tym, żeby opanować po mistrzowsku prowadzenie piłki. Kontrola nad futbolówką pozwala lepiej zdobywać teren na boisku, zwiększać liczbę asyst, a w konsekwencji ta umiejętność umożliwia strzelać nieskończenie wielu goli. Z tej przyczyny zawodnicy nieustannie pragną zgłębić tajniki prowadzenia piłki. Jak trenować, gdzie i jaką należy mieć częstotliwość ćwiczeń? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Champions Camp

Ćwiczenia na wagę złota

W momentach, kiedy piłkarz źle przyjmie piłkę to jest to równoznaczne z utratą. Czasem taka sytuacja jest szybko wykorzystywana przez przeciwników. Stąd ćwiczenia piłkarskie, które opierają się na szkoleniu techniki, poprawy kontroli nad prowadzeniem piłki są kluczem do dobrego treningu. Dla każdego piłkarza powinny one stanowić fundament szkolenia.

Jakie ćwiczenia piłkarskie poprawią prowadzenie piłki? 

Przede wszystkim piłkarz powinien pamiętać o tym, by zawsze chronić piłką przed odebraniem podczas kontaktu z drugim zawodnikiem. Drugim istotnym elementem jest przyjmowanie piłki na wolną przestrzeni, po to by umożliwić zagranie w ruchu.  Ćwiczeniami, które kształtują prowadzenie piłki są między innymi: drybling, ćwiczenia 1 x 1 oraz  szybkie podania na ograniczonej powierzchni.

Czy podczas obozów piłkarskich zawodnicy ćwiczą prowadzenie piłki?

Jak wiadomo na treningach ćwiczy się wszystkie elementy od techniki, motoryki, czy też stabilizacji. Jednak obóz piłkarski charakteryzuje się innym rytmem ćwiczeń i daje więcej możliwości do rozwijania umiejętności. Jednym z organizowanych wyjazdów, podczas których trenerzy skupiają się na prowadzeniu ćwiczeń poprawiających technikę prowadzenia piłki jest Champions Camp. Jest to specjalna oferta elitarnych obozów piłkarskich skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat, chcących przyspieszyć rozwój umiejętności i wiedzy piłkarskiej.

Program zajęć piłkarskich dostosowany jest do umiejętności każdego z uczestnika. Ponadto podział na bloki tematyczne treningów pozwala na wszechstronny rozwój zawodnika, a opieka fizjoterapeuty i psychologa sprawia, że dziecko rozwija swoją strefę emocjonalną i podejście do treningów. Obóz pozwala również na wprowadzenie zdrowego nawyku i buduje racjonalne podejście do treningów. Oprócz aktywności fizycznych przewidziane są atrakcje takie jak: turniej w fifę, warsztaty z dietetykiem.

Przykładowe ćwiczenia podczas obozu Champions Camp

Przede wszystkim pojedynki 1 x 1 odgrywają dużą część treningów. Co więcej specyfika indywidualnych treningów Champions Camp pozwala na monitorowanie postępów zawodników.

Trenerzy wyznaczą boisko 20m. x 20m. Każdy piłkarz ma piłkę i ich zadaniem jest drybling na tej przestrzeni, w różnych kierunkach, tempie oraz  używając różnych technik (wewnętrzną, zewnętrzną stroną stopy). Piłkarze prowadząc piłkę nie mogą wpaść na innego zawodnika oraz nie mogą nikomu przeszkadzać.

Następnym zestawem treningowym jest sekwencja, która polega na naśladowaniu ruchów swojej pary. Lider drybluje, zmienia tempo, kierunek, a drugi zawodnik musi naśladować jego ruchy. W tym ćwiczeniu ważne jest by piłkarz nie patrzył na piłkę.

Kolejnym ćwiczeniem jest drybling na obszarze 200 x 200Jeden zawodnik nie ma piłki i próbuje odebrać futbolówkę od dryblujących. Przechwyt jest równoznaczny z zamianą zawodnika.

Zdecydowanie istnieje wiele możliwości na to, by zawodnicy ćwiczyli kontrolę nad kontrolowaniem piłki. Niewątpliwie obozy piłkarskie dają więcej możliwości do tego,  by rozwinąć tę umiejętność. Sprawdź ofertę Champions Camp i opanuj prowadzenie piłki po mistrzowsku!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl