Tańcz, trenuj, biegaj! Propagujemy aktywność fizyczną!

04-03-2020, 14:52 Porady dla dziecka i rodzica

Widziałeś kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u!”? Ta seria spotów, promująca istotę aktywności fizycznej wśród dzieci i ich rodziców, w 2013 roku obiegła całą Polskę. Wzięli w niej udział wybitni sportowcy, tacy jak Maja Włoszczowska, Otylia Jędrzejczak, Anita Włodarczyk, Grzegorz Sudoł, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek oraz Marcin Gortat. Minęło 7 lat, a problem nadal jest aktualny!

Według ostatniego raportu NIK aż 22 procent polskich uczniów ma nieprawidłową masę ciała (w grupie tej uwzględniono dzieci z nadwagą, otyłością i niedowagą). Co gorsze, ten wskaźnik ciągle rośnie. Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z tym zatrważającym problemem, który zagraża zdrowiu, a nawet życiu dzieci, są dodatkowe zajęcia sportowe. Jeżeli dana dyscyplina sportowa okaże się pasją Twojego dziecka, to możesz raz na zawsze przestać się martwić o jego rozwój fizyczny!

Pojawia się dylemat – który sport wybrać? Obecnie na rynku jest do wyboru szereg różnorodnych zajęć dla dzieci. Podejmując decyzję, warto wziąć pod uwagę wiek oraz zainteresowania dziecka. Dziś przybliżymy Ci charakterystykę najczęściej wybieranych zajęć:

  • Taniec - w pełnowymiarowych treningach mogą zazwyczaj uczestniczyć dzieci od piątego roku życia. Taniec wzmacnia mięśnie i rozwija koordynację. Uczy dziecka cierpliwości. O miłości do tańca Twoja pociecha sama da Ci znać, chociażby na parkiecie podczas imprez rodzinnych.
  • Sztuki walki - Nauka sztuk walki pomaga rozładować stres, dobrze wpływa na kondycję fizyczną, uczy dyscypliny i polepsza koordynację ruchową.
  • Zajęcia teatralne – Zazwyczaj program obejmuje sporo ruchu i tańca. Najczęściej są dostępne dla dzieci w wieku szkolnym i starszych. Jazda konna - na takie zajęcia mogą zapisywać się dzieci dopiero od ósmego roku życia. Wcześniej układ kostny dziecka nie jest na tyle wytrzymały, by poradzić sobie z obciążeniem w czasie jazdy. Jazda konna wzmacnia mięśnie, prawidłową postawę i ogólną kondycję. 
  • Piłka nożna - w ostatnich latach tego typu zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród chłopców, ale również wśród dziewczynek. Piłka nożna wspiera kondycję, uczy współpracy i decyzyjności, pomaga zachować równowagę psychiczną. Ćwiczenia aerobowe wspierają tkankę płuc, sprawiając, że zwiększa się minutowa objętość tego narządu. Podnosi odporność na urazy (wzmacniając wytrzymałość układu kostnego), dzięki treningom na świeżym powietrzu rośnie liczba połączeń nerwowych w mózgu, co ma korzystny wpływ na procesy myślenia. Poprawia wytrzymałość, siłę, szybkość i zwinność piłkarza.

Nie będziemy ukrywać, że dla nas wybór jest prosty! Zapalonych piłkarzy zapraszamy na nasze treningi! Niemniej decyzja należy do Ciebie, najważniejsze, abyś zadbał o sportowy rozwój Twojego dziecka.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl