Rutyna to podstawa!

19-09-2018, 13:22 Porady dla dziecka i rodzica

   Co zrobić, aby trening Twojego małego sportowca był jak najbardziej efektywny? Jak radzić sobie z natłokiem obowiązków jakim są zajęcia w szkole i trening piłkarski? Jak mądrze planować rytm dnia?

   Zapewne większość z Was nieraz miało problem z prawidłowym podziałem obowiązków. Dziecko rwało się na trening, przy okazji zaniedbując obowiązki domowe czy szkolne. Na szczęście to tylko wypadek przy pracy! Aby mądrze zaplanować czas najważniejsza jest rutyna!

   Po pierwsze, jeśli dziecko ma stały plan lekcji w szkole i treningi piłkarskie w wyznaczone dni, podstawą jest plan zadań! Najlepiej rozpisać go sobie na dużej kartce i powiesić nad biurkiem dziecka. Jeśli mały sportowiec będzie trzymać się określonych godzin, w które wykonuje poszczególne zadania, na pewno zaoszczędzi to masę zmarnowanego czasu na planowanie na gorąco, a przy okazji zaoszczędzi nerwów!

   Jest coś, o czym wielu z nas zapomina! To czas wolny! Szczególnie w przypadku dziecka, bardzo istotne jest zaplanowanie wolnych godzin, które syn/córka będą mogli spędzić na zabawę z przyjaciółmi czy zwykłe poleniuchowanie na kanapie!

 

Pamiętajcie – plan zadań i odpoczynek to brak niepotrzebnych zmartwień i ogromna szansa na prawidłowy rozwój piłkarski młodego sportowca!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group