Czy wiesz, że ruch wpływa na poprawę koncentracji?

16-05-2019, 15:37 Porady dla dziecka i rodzica

Rozwój fizyczny to pierwsza rzecz, która przychodzi nam na myśl w kontekście efektów uprawiania sportu. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że wysiłek ruchowy korzystnie wpływa na koncentrację i poprawne funkcjonowanie mózgu, zwłaszcza jeśli mówimy o młodych sportowcach.

Zapraszamy na darmowe treningi!

Z myślą o zdrowiu Twojego dziecka, Akademia Piłkarska Stal Gorzów chce zaprosić Was na darmowe treningi do końca maja. 4 jednostki treningowe w zupełności wystarczą, żeby każdy mógł poznać wyjątkową atmosferę naszej akademii i zawrzeć nowe przyjaźnie. Aby skorzystać z promocji, wystarczy w prosty sposób zarejestrować się na naszej stronie i przyjść na trening.

Spis wszystkich lokalizacji i harmonogram treningów znajdziesz tutaj.

Niezastąpiona w rozwoju młodego człowieka jest aktywność fizyczna. Dr Sylwia Nowacka-Dobosz z Zakładu Teorii Wychowania Fizycznego i Korektywy w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie namawiała nauczycieli, by poświęcali czas sportowi na każdej lekcji. Nawet 5 minut nieskomplikowanych, ciekawych dla uczniów ćwiczeń sprawi, że będą oni chętniej i z większym zainteresowaniem podchodzili do zajęć. Poważna konsekwencją braku ruchu mogą być problemy w nauce czytania i pisania, z utrzymaniem koncetrancji oraz wyrażaniem własnych emocji.

Powstałe zaburzenia można jednak zlikwidować właśnie poprzez ruch. Paul Denisson, autor kinezjologii edukacyjnej, proponuje ćwiczenia bardzo łatwe i bezpieczne, które prowadzą do integracji obu półkul mózgu, czego efektem może być np.: płynne czytanie lub poprawa koncentracji uwagi dziecka na własnych ruchach i działaniu. Dennison zaobserwował, które ruchy wywierają dobroczynny wpływ na dzieci i opierając się na tym stworzył kanon podstawowych ćwiczeń, które nazwał gimnastyką mózgu – tłumaczy dr Sylwia-Nowacka Dobosz. 

Dlaczego piłka nożna to wartościowy sport?

Futbol to jedna z najlepiej wzmacniających zdrowie dyscyplin sportowych. Jego największą zaletą jest unormowanie pracy układu nerwowego i zapewnienie odpowiedniego środowiska funkcjonowania mózgu. Źródła tych zjawisk można doszukiwać się w drużynowym charakterze gry, który przystosowuje piłkarza od najmłodszych lat do funkcjonowania w grupie. Ta czysta forma socjalizacji pomaga w redukcji stresu i wypracowaniu odpowiednich mechanizmów poznawczych. Niezaprzeczalną zaletą piłki nożnej jest również ideologia fair play oraz świadomy tryb życia, który prowadzą zawodnicy. Aktywność fizyczna promuje niekorzystanie z używek i utrzymywanie zdrowej diety. To z kolei prowadzi do stabilnej pracy układu nerwowego.

Pełen profesjonalizm treningów i zapewnienie poprawnego rozwoju fizycznego gwarantują trenerzy naszej Akademii. Dbamy o odpowiednie przygotowanie piłkarzy, którzy mogą znaleźć się w naszych szeregach już od 4 roku życia. Nasi młodzi adepci są pod stałą opieką fizjoterapeuty, jak i klubowego dietetyka.

Zapraszamy do zapisów.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl