Rozpraw się z kontuzją!

17-01-2020, 11:13 Porady dla dziecka i rodzica

Wspólnie staramy się, aby Twoje dziecko nie doświadczyło kontuzji – Ty zapewniasz mu dopasowany do jego potrzeb strój i buty sportowe, a nasi trenerzy nie wpuszczają żadnego zawodnika na trening bez rozgrzewki i zwracają uwagę na wszelkie szczegóły techniczne podczas gry. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec – kontuzje kolan, skręcone kostki, naciągnięte ścięgna, a także stłuczenia, to nieodzowny element kariery sportowej. Ważniejszy od kontuzji jest tylko powrót do gry! Tylko jak dokonać tego sprawnie i bezboleśnie?

Zupełnie bez bólu się nie obejdzie, ale można go minimalizować – zarówno ten fizyczny, jak i psychiczny. Samo słowo rehabilitacja, często kojarzy się z odczuwalnym uszczupleniem portfela oraz bólem głowy związanym z poszukiwaniami kompetentnego specjalisty… Spokojnie! Jeżeli Twoje dziecko na skutek kontuzji będzie musiało zrezygnować z części treningów, może czuć się wyalienowane, odsunięte od pasji, a nawet zdołowane. Pozwól mu na to. Nie umniejszaj jego emocji, tylko wykorzystaj je, jako motywację do skrupulatnej rehabilitacji.

Czy da się zrobić coś więcej niż ćwiczyć i czekać? Na szczęście tak! Odpowiednio dobrana dieta może zdziałać cuda i w tym przypadku. Przy kontuzji, warto wybrać dietę przeciwzapalną, która będzie wspierać procesy regeneracyjne organizmu. Świetnie sprawdzą się antyoksydanty zawarte w warzywach i owocach oraz kwasy omega-3 zawarte w rybach, natomiast należy wystrzegać się produktów wysoko przetworzonych oraz bogatych w cukier. Nie można zapomnieć też o białku!

Kontuzji, jak ognia, należy unikać. Pamiętaj jednak, że doświadczenie jej to nie koniec świata. Korzystaj ze wszelkich możliwości wsparcia, oferowanych przez Akademię i pilnuj systematyczności oraz dokładności we wszelkich działaniach. Dzięki temu, młody zawodnik na pewno wkrótce wróci do gry. Do zobaczenia na boisku!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group