Powrót na halę – trenujemy cały rok

03-11-2021, 09:22

Wraz  z początkiem listopada nasi adepci muszą pożegnać się z treningami na dworze. Jednak nie oznacza to końca piłkarskiej przygody. Nic bardziej mylnego! W mroźne wieczory zawodnicy spędzają czas na hali sportowej. Taka organizacja zajęć trwa do wiosny. Choć zmienia się nawierzchnia i miejsce treningów  to pomarańczowa rodzina zawsze jest gotowa na futbol! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak przygotować się na taki rodzaj zajęć.

Czy trenowanie na hali może dać korzyść młodemu zawodnikowi?

Choć pozytywne skojarzenia wiążemy z treningiem na świeżym powietrzu, to zajęcia prowadzone w hali sportowej również mogą zagwarantować dobry rozwój dziecka. Zdecydowanie sala gimnastyczna umożliwia wszechstronne treningi z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Dodatkowo trener ma do dyspozycji materace, ławki, obręcz gimnastyczną, drążki. Tutaj rządzi kreatywność! Dodatkowo hala sportowa umożliwia przeprowadzenie świetnego treningu, który doskonali technikę, drybling i grę na małej przestrzeni. Takie zajęcia pozwalają zachować ciągłość szkolenia, a tym samym adepci mogą czerpać radość z treningu w komfortowych warunkach.

Jak przygotować się na taki trening?

1. Wybierz odpowiednie buty

Treningi na hali sportowej wiążą się z twardym, czasem śliskim parkietem. Najlepsze na trening okażą się halówki. Ten typ obuwia jest najczęściej wyposażony w płaską, kauczukową podeszwę, która zapewnia dobrą przyczepność do parkietu. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest obuwie. Dostępne modele halówek możesz sprawdzić w sklepie FootballPro.  Przy wyborze obuwia na halę unikaj korków, które przeznaczone są do gry na trawie naturalnej.

2. Odwiedzaj szatnię przed treningiem

Ważnym obowiązkiem jest zmiana obuwia w szatni przed każdym wejściem na salę. Błoto czy śnieg, nie należą do sprzymierzeńców suchego parkietu. Dlatego pamiętaj – sucha podeszwa to podstawa!

3. Przynieś bidon

Podczas przerw treningowych warto zwrócić uwagę na to, czy nie rozlewamy wody na parkiet. Parkiet na sali to nie murawa na dworze, gdzie woda mogła wsiąknąć w powierzchnię. Bardzo często jest ona rozlewana przez przypadek na boisku, co stanowi duże zagrożenie dla dzieci. Dlatego, aby nie doprowadzić do kontuzji, należy trzymać napoje w jednym miejscu wyznaczonym przez trenera, a gdy coś się wyleje, jak najszybciej należy wytrzeć boisko.

4. Unikaj wślizgów

Twardy parkiet i wszelkiego rodzaju akrobacje mogą skończyć się niechcianą kontuzją. Wywrotki na sali gimnastycznej nie należą do przyjemnych, dlatego nie warto prowokować zawodnika i narażać siebie oraz innych na niebezpieczny wślizg.

Treningi na hali mogą przynieść frajdę i przyczynić się do rozwoju piłkarskiego fachu. Pamiętajmy o odpowiednim doborze obuwia i zasadach bezpieczeństwa. Cieszymy się, że możemy trenować cały rok.

Tymczasem sezon na halę - uważamy za otwarty!  


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl