Przygotowanie do sezonu - co i jak?

04-01-2022, 13:23

Piłkarze mają swój czas przygotowań do meczów i futbolowych wydarzeń. Często o ich formie decyduje dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Jakie są tego cele i o co w tym wszystkim chodzi? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak wyglądają wdrożenia do sezonu!

Co właściwie oznacza okres przygotowawczy dla zawodnika?

To zdecydowanie praca. Mianowicie głównym celem okresu przygotowania fizycznego w piłce nożnej jest wdrożenie zawodników do wysokiej intensywności treningowej. Najczęściej odbywa się między sezonami w okresie letnim.  

Jak wygląda przygotowanie do sezonu piłkarskiego?

Każdy człowiek potrzebuje odpoczynku, dlatego też piłkarz nie może być ciągle pracującą maszyną. Wskazane jest, żeby tuż po zakończeniu sezonu zawodnicy odpoczęli mentalnie oraz fizycznie. Dopiero po dwóch tygodniach zaczynają przygotowywać się na następny sezon. W tym czasie przewidywana jest regeneracja od intensywności treningowej i meczowej. Po dwóch tygodniach trenerzy wdrażają swoich zawodników w cykl treningowy zgodnie ze swoim planem. Podczas przygotowanie do sezonu nie może zabraknąć treningów kondycyjnych, wytrzymałościowych, siłowych i stabilizujących. W tym czasie piłkarze ćwiczą również założenia taktyczne. W piłce młodzieżowej struktura treningów różni się od zawodowej. Jednak piłkarze powyżej 16 lat powinni trenować na siłowni raz lub dwa razy w tygodniu -  najlepiej pod okiem trenera. Dzięki temu siłownia pozwala na optymalną kontrolę ciężarów i angażowanych grup mięśni podczas treningu. 

Jakie są cele okresu przygotowania fizycznego? 

Mogą to być: 

    •    Nadrabianie zaległości treningowych lub  powrót po kontuzji     

   •    Zwiększenie  indywidualnych wyników motorycznych piłkarza

    •    Wyrabianie solidnego fundamentu wytrzymałościowego

    •    Usuwanie nierównowagi mięśniowej 

    •    Zwiększenie odporności na kontuzje

Jaki cel odgrywają obozy przygotowawcze podczas przygotowania do sezonu? 

Obozy piłkarskie to ważny fundament w budowaniu formy na kolejne rozgrywki. Czas wyjazdu daje możliwość na kompleksowe przygotowanie. Podczas obozu oprócz treningów wytrzymałościowych i siłowych trener może  mieć większą kontrolę nad piłkarzami. Dzięki temu może zadbać o zdrowe odżywianie, treningi i regenerację na basenie! Zazwyczaj młodzi piłkarze jeżdżą na obozy w okresie letnim i zimowym, dzięki temu wypracowują sobie swój piłkarski cykl.

Pierwszy obóz powinien być obozem generalnym który ma na celu odzyskanie przez piłkarzy optymalnej kondycji. Podczas drugiego obozu możemy skupić się w sposób bardziej indywidualny na piłkarzach.

Akademia również przykłada wysoką wartość do zorganizowanych obozow piłkarskich. Nasz oferta jest dostosowana do wieku i indywidualnych potrzeb zawodnika!

Sprawdź ofertę obozu bramkarskiego! 

Sprawdź ofertę indywidualnego obozu Champions Camp!

Sprawdź ofertę obozu piłkarskiego dla najmłodszych!

Okres przygotowania do sezonu wpływa w dużym stopniu na sezon piłkarza. Dlatego też okres ten jest kluczowy dla każdego zawodnika i nie należy go lekceważyć. Ferie to doskonała okazja do tego, aby poprawić swoje umiejętności piłkarskie i kondycyjne. Przekonaj się do naszej ofertę obozów i półkolonii!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group