Nabory do klubów piłkarskich 2021

01-09-2021, 15:15 Porady dla dziecka i rodzica

Czy Twoja pociecha uwielbia zajęcia w-fu, a jej ulubioną zabawą jest gra w piłkę nożną? Pozytywne odpowiedzi wskazują na to, by rozpocząć piłkarską przygodę. Początek roku szkolnego to dobry czas, aby zapisać pociechę na zajęcia dodatkowe. Jednak wybór szkółki piłkarskiej wiąże się z wieloma rozterkami. Przeczytaj artykuł i pożegnaj się z wątpliwościami!

Nabory do klubów piłkarskich 2021

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkółki piłkarskiej?

Sprawdź bazę treningową

Z pewnością przed zapisaniem dziecka do szkółki piłkarskiej należy sprawdzić stan boiska. Kolejnym zadaniem rodzica jest zwrócenie uwagi na specyfikę treningu. Zajęcia powinny być zróżnicowane poprzez zabawę i grę z piłką. Istotną kwestią w wyborze jest lokalizacja treningu. Warto znaleźć  blisko szkoły lub miejsca zamieszkania.

Poznaj kadrę trenerską

Kluczowym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze szkółki piłkarskiej jest kadra szkoleniowa. Przede wszystkim dobry trening jest zależny od prowadzącego, czyli trenera. To on odpowiada za samopoczucie Twojego dziecka podczas zajęć. Dlatego też szkoleniowiec oprócz kwalifikacji, doświadczenia i wiedzy piłkarskiej powinien posiadać umiejętności pedagogiczne. W Akademii istnieje możliwość skorzystania z 2 bezpłatnych treningów po to, by każdy mógł przekonać się do sztabu trenerskiego i formy treningów!

Jaka jest liczebność grup treningowych?

Kolejnym istotnym elementem podczas wyboru szkółki piłkarskiej jest sprawdzenie, w jak licznych grupach dziecko będzie trenować, a dokładniej ile dzieci przypada na jednego trenera. Każde zajęcia piłki nożnej powinny być prowadzone przez dwóch trenerów, dzięki temu uwaga jest podzielona na każdego zawodnika. Ponadto ważne jest, aby dziecko trafiło do odpowiedniej grupy wiekowej, dzięki temu może czerpać radość z gry i rozwijać się w odpowiednim tempie. Dodatkowo można zapytać się, czy istnieje możliwość przechodzenia do grupy wyżej trenującej,  w przypadku gdy zawodnik wykazuje się wysokimi umiejętnościami

Czy klub zapewnia ubezpieczenie?

Ważnym krokiem przed zapisaniem dziecka do klubu piłkarskiego jest sprawdzenie, czy opłata obejmuje ubezpieczenia i opiekę medyczną w przypadku kontuzji. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ możemy przygotować się na różne sytuacje i nie martwić się o zdrowie dziecka.  Warto zwrócić uwagę na to, czy zawodnicy mają możliwość konsultacji z fizjoterapeutą, który będzie czuwał nad prawidłowym rozwojem zawodnika. Ponadto należy dowiedzieć się, czy szkółka piłkarska oferuje turnieje, obozy i półkolonie piłkarskie. Dzięki temu dziecko nieustannie może doskonalić swoje umiejętności piłkarskie, a przede wszystkim nawiązuje wspaniałe znajomości na wiele lat.

Z pewnością szukanie odpowiedniej szkółki piłkarskiej przynosi wiele pytań i niejasności. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wybór będzie łatwiejszy.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group