Jak przygotować się na pierwszy trening Akademii?

30-08-2023, 13:15 Porady dla dziecka i rodzica
Pierwszy trening piłkarski dla nowego zawodnika, który co dopiero zarejestrował się do Akademii, jest szczególnym oraz ważnym wydarzeniem, dlatego warto zadbać o jego komfort i szybką aklimatyzację. Właściwe przygotowanie do treningu sprawi, że dziecko poczuje się pewniej i tym samym z radością wkroczy na boisko!

przygotowanie na trening Akademia Stal Gorzów

Czy rodzic może towarzyszyć dziecku na pierwszym treningu?
Każdy zawodnik, który jest pierwszy raz na zajęciach Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów może być w stałym kontakcie z rodzicem w trakcie zajęć. Jeśli Twoja pociecha nie będzie czuła się na tyle pewnie, aby dołączyć do kolegów i koleżanek na boisku, to może obserwować przebieg treningu stojąc przy linii bocznej boiska. W ten sposób dziecko zobaczy, jak wygląda taki trening i w każdej chwili, jeśli poczuje się komfortowo, będzie mogło dołączyć do zajęć. Trenerzy Akademii są doskonale przygotowani do pracy z dziećmi, dzięki temu potrafią umiejętnie zachęcić nowych zawodników do przełamania lodów i brania czynnego udziału w treningu. 
Jak wygląda trening w Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów?
Podczas pierwszego treningu trenerzy zawsze przedstawiają nowego zawodnika całej drużynie, po czym następuje ceremonia przybicia piątki z każdym młodym piłkarzem i piłkarką z drużyny.  Trener wyjaśnia zasady obowiązujące na zajęciach danej lokalizacji, w ten sposób dziecko w łatwy sposób zaznajamia się z funkcjonowaniem całej drużyny. Następnie, jeśli dziecko jest gotowe, dołącza do treningu, podczas którego trener tłumaczy na bieżąco konkretne ćwiczenia oraz zabawy, które mają wykonać adepci. W czasie wykonywania ćwiczeń kadra trenerska indywidualnie podchodzi do każdego dziecka, podaje wskazówki, poprawia postawę, a jeśli jest taka potrzeba, zwraca uwagę na konkretne elementy szkolenia. 

Kolega lub koleżanka doda odwagi!

Twoje dziecko na trening może przyprowadzić kolegę lub koleżankę, aby było mu raźniej. Umawiając się na trening wystarczy podać informację koordynatorowi, iż dziecko przyjdzie z przyjacielem. Trening wspólnie ze znajomą osobą może pomóc dziecku poczuć się bardziej komfortowo wśród nowej drużyny. Choć treningi Akademii to doskonała okazja do poznania rówieśników, którzy będą mieli wspólną pasję – piłkę nożną.   

trening AP Stal Gorzów

Jak przygotować się na pierwszy trening?
Zawodnik w wieku 3 – 9 lat powinien przyjść na trening Akademii ubrany w strój sportowy. Ubranie musi być wygodne, aby nie ograniczało żadnych ruchów dziecka. Strój należy dopasować do obiektu, w którym odbywa się trening. Jeśli dziecko trenuje na dworze trzeba ubiór podporządkować do panujących warunków atmosferycznych. W sytuacji występowania opadów lub ochłodzenia dziecko powinno założyć ciepłe okrycie w postaci kurtki lub bluzy, dresu, czapki. Natomiast w przypadku treningu na hali, Twoja pociecha powinna założyć koszulkę, spodenki oraz obuwie piłkarskie. Na zajęcia warto przyjść 15 minut przed treningiem, dzięki temu wspólnie z dzieckiem znajdziesz obiekt, w którym odbywają się treningi, a także będziesz mógł na spokojnie porozmawiać z trenerem prowadzącym zajęcia.
Jak spakować dziecko na trening piłkarski?
Oprócz stroju, warto pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach. Zdecydowanie do worka lub plecaka dziecka warto spakować butelkę wody niegazowanej (przynajmniej 500 ml). Dzieci w trakcie treningu mają wyznaczone miejsce ,,lodówkę”, gdzie mogą zostawić swój napój. Nie należy pakować małemu sportowcowi słodkich, przetworzonych napoi gazowanych. Kolejnym niezbędnikiem może okazać się ręcznik, który przyda się na treningu, aby wytrzeć nagromadzony pot.
Stosując się do powyższych wskazówek Twoje dziecko będzie doskonale przygotowane do treningu i nic go nie zaskoczy! Pamiętaj, że początki bywają trudne, dlatego staraj się wspierać swoją pociechę!

Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl