Harmonijny rozwój kluczem do osiągnięcia sukcesu

30-07-2018, 11:21 Rozwój Akademii

W obecnych czasach dominuje pogląd mówiący o potrzebie wczesnej specjalizacji sportowej dzieci. Koncentrują się one na szkoleniu swoich umiejętności w jednej, konkretnej dyscyplinie i wszelką aktywność fizyczną podporządkowują właśnie jej. Takie podejście do kwestii treningowych może jednak rodzić niepożądane konsekwencje w przyszłości, dlatego zajęcia w Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów oparte są na zasadach treningu ogólnorozwojowego.

Stosowanie technik ogólnorozwojowych pozwala nie tylko na kształtowanie indywidualnych cech i zdolności dzieci do grania na konkretnej pozycji, ale także korzystnie wpływa na pracę nad ich motoryką czy techniką. Dzięki temu młodzi zawodnicy zmniejszają ryzyko ostrych lub przeciążeniowych kontuzji.

Ponadto jedną z podstaw treningu ogólnorozwojowego, prócz wymienionych już aspektów fizycznych, jest trening mentalny. Realizowanie podczas zajęć z dziećmi jego założeń opartych m.in.  na psychologii sportu oraz kinezjologii pozwala na kształtowanie wśród nich chęci rozwijania własnych umiejętności, radzenia sobie z emocjami, stawiania celów.

Zawarcie w metodologii treningowej tego rodzaju techniki sprawia, że młodzi ludzie mają realną możliwość harmonijnego rozwoju zarówno fizycznego, jak i psychicznego.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group