FootballPro Coaching 2023 już niebawem!

05-01-2023, 13:14

Kolejna edycja konferencji dla trenerów piłki nożnej dzieci i młodzieży FootballPro Coaching 2023 odbędzie się już 14 stycznia!  Trenerzy spotkają się na Wydziale Prawa i Administracji w Poznaniu, gdzie zostaną wręczone statuetki oraz wystąpią prelegenci. Wydarzenie wspiera Stowarzyszenie PASS.

FootballPro Coaching konferencja

Wyższy poziom trenerskich umiejętności

Akademia Piłkarska Stal Gorzów dokłada wszelkich starań, aby trenerzy naszego klubu mieli możliwość rozwoju umiejętności piłkarskich i trenerskich. Konferencja, która odbędzie się 14 stycznia od godz. 8:00 do 16:30 ma na celu przybliżenie kadrze trenerskiej najważniejszych elementów szkolenia dzieci i młodzieży oraz przedstawienie ciekawych rozwiązań w nauczaniu zawodników. Podczas wydarzenia wystąpią eksperci: prof. dr hab. Michał Bronikowski, Jakub Śpiegowski oraz Marcin Włodarski. W trakcie prelekcji zostaną poruszone tematy dotyczące dyscypliny młodych zawodników na zajęciach sportowych oraz coaching w grupach skrzata, żaka i orlika.

Program konferencji

8.00 – 8.30 - Rejestracja uczestników

8.45 – 10.30 - Rozpoczęcie konferencji, sprawy wewnętrzne Akademii

Piotr Matecki, Prezes Zarządu Grupa PR 9, Bartosz Kujawa, z-ca dyrektora ds. sportu

10.30 – 11.00 - Przerwa kawowa

11.00 – 12.30 - Czy można zdyscyplinować młodych zawodników na zajęciach sportowych
Prof. dr hab. Michał Bronikowski, kierownik zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej AWF w Poznaniu

12.30 – 14.00 - Coaching w grupach skrzata, żaka i orlika
Jakub Śpiegowski, trener z licencją UEFA A, założyciel portalu Piłka Nożna Dla Dzieci

14:00 – 14:45 - Przerwa obiadowa

14.45 – 16.15 - Najważniejsze elementy szkolenia dzieci i młodzieży na poszczególnych etapach treningu piłkarskiego

Marcin Włodarski, trener z licencją UEFA A Elite Youth, trener rep. Polski U-17

16.15 – 16.30 - Zakończenie konferencji
Piotr Matecki, Prezes Zarządu Grupa PR9

Przedstawiamy prelegentów tegorocznej konferencji FootballPro Coaching 2023

Prof. dr hab. Michał Bronikowski-  Obecnie jest kierownikiem Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej AWF w Poznaniu, w której przeszedł drogę od asystenta do profesora nadzwyczajnego, pracując jednocześnie w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego i języka angielskiego. Kształcił się w Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej w greckiej Olimpii, odbywał staż w Leeds University oraz pracował jako wykładowca w angielskim Liverpool Hope University. Jest autorem programów nauczania z wychowania fizycznego oraz autorem lub współautorem wielu publikacji.

Jakub Śpiegowski - Trener z licencją UEFA A. Twórca portalu Piłka Nożna Dla Dzieci. Uczestnik, ale także prelegent wielu konferencji trenerskich. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi dziećmi. Ukończył uczelnie o profilu sportowym. Obecnie koordynator w Akademii Szczecinek.

Marcin Włodarski - Trener UEFA A Elite Youth oraz Trener Rep. Polski U-17. Dotychczas był zatrudniony w PZPN jako skaut makroregionalny. Współpracuje z młodzieżowymi reprezentacjami narodowymi. Wcześniej przez cztery lata był trenerem koordynatorem w AMO Rzeszów. Związany także z Karpatami Krosno i OSSM Krosno. Współautor „Programu szkolenia PZPN w oparciu o program AMO". Członek grupy roboczej ds. programu szkolenia PZPN, której celem jest wypracowanie działań na rzecz poprawy jakości szkolenia w klubach poprzez ujednolicenie i systematyzację szkolenia w Polsce.

Konferencja FootballPro Coaching to doskonała okazja do edukacji i poszerzenia swojej wiedzy z zakresu coachingu młodych zawodników. Nieustannie staramy się podwyższyć poziom kompetencji trenerskich, a tym samym zwiększyć szansę rozwoju naszych wychowanków, którzy będą mogli odnosić sukcesy na szczeblu narodowym i międzynarodowym. Trener odgrywa ogromnie ważną rolę, jest on nie tylko nauczycielem, ale i coachem, psychologiem, a niekiedy i przyjacielem. Aby trening był efektywny, zadaniem trenera jest właściwe podejście do swoich podopiecznych, zarażanie ich pasją piłkarską i kształtowanie mocnych stron, aby młodzi piłkarze mieli w trenerze wsparcie i chcieli się rozwijać.  Dzięki merytorycznym wystąpieniom na FootballPro Coaching 2023 będziemy mogli wspólnie wypracować innowacyjne rozwiązania edukacji młodych adeptów Akademii - nakreśla  Bartosz Kujawa, Zastępca Dyrektora ds. Sportu.

Wydarzenie FootballPro Coaching jest ogromnie ważnym wydarzeniem i cieszy się zainteresowaniem trenerów. Jesteśmy bardzo ciekawi wystąpień tegorocznych prelegentów i jesteśmy pewni, że będzie to owocne spotkanie.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl