Duma z bycia bramkarzem – obóz czeka na ciebie

16-06-2021, 23:39 Porady dla dziecka i rodzica

Wielu młodych zawodników marzy o tym, żeby w przyszłości być napastnikiem. Większość z nich pragnie zdobywać gole lub asysty. Nieliczni decydują się na to, by próbować swoich sił jako bramkarz. Zdecydowanie rola tego zawodnika jest bardzo ważna, a czasami kluczowa. Jednak, aby dowiedzieć się, czy  obrona akcji meczowych przypadnie piłkarzowi do gustu warto spróbować swoich sił między słupkami. Kiedy to zrobić? Najlepiej podczas treningów, a  zdecydowanie największe pole manewru daje obóz bramkarski, który pozwoli poznać lub pogłębić tajemnice kunsztu goalkeeper’a. Przekonaj się, dlaczego warto pojechać na ten obóz!

Czy bycie bramkarzem może być nudne?

Wydaje się, że bramkarz tylko stoi i wypatruje. Nic bardziej mylnego! Podczas całego meczu ten typ zawodnika musi balansować ciałem, po to by być gotowym na wszelkie interwencje. Spotkanie piłkarskie to przede wszystkim odpowiednie ustawienie się i poruszanie, a także współpraca z obrońcami. Dodatkowo bramkarz ma ogląd na całe boisku, co umożliwia pomoc swoim kolegom z drużyny.

Kto może pojechać na obóz bramkarski?

Każdy może spróbować swoich sił podczas obozu bramkarskiego. Dla wszystkich uczestników ten czas może dać zupełnie inne wartości. Zawodnicy, którzy uczestniczą w dodatkowych zajęciach bramkarskich będą szlifować swoje umiejętności. Jednak organizatorzy przewidują ćwiczenia dla piłkarzy, którzy chcieliby stawiać pierwsze kroki, jako bramkarz. Być może będzie to dla nich początek pasji i przygody na wiele lat!

Dlaczego warto pojechać na obóz bramkarski?

Przede wszystkim ogromną zaletą jest fakt, że treningi bramkarskie dostosowane do poziomu zawodników, co oznacza, że każdy może zdecydować się na turnus. Podczas wyjazdu trenerzy zapewniają szereg specjalistycznych ćwiczeń, uczących m.in. dobrego chwytu, wyprowadzenia piłki ręką, gry nogami, czy też koordynacji ruchowej.  Uczestnicy podejmują naukę i jednocześnie wyzwanie do tego by poprawić technikę bramkarską oraz umiejętności przewidywania sytuacji boiskowych. Dodatkowo organizatorzy zapewniają analizę gry i elementów taktycznych między innymi:  jak ustawić się i poruszać na boisku, jak współpracować z obrońcami. Kwintesencją wyjazdu jest „bitwa bramkarska”, czyli zestaw konkurencji, które pozwolą ocenić postępy zawodników!

Więcej informacji o obozie

Podczas wyjazdu organizatorzy zapewniają zabawy terenowe np.  grę w podchody i konkurencje na świeżym powietrzu. Uczestnicy oprócz treningu będą mogli zagrać w gry planszowe lub rywalizować podczas turniejów w Fifę. Nie zabraknie konkursów i nagród!

Jakie korzyści płyną z zapisania dziecko na obóz?

Bez wątpienia pociecha uczy się samodzielności i nabiera pewności siebie. Ponadto doskonali umiejętności bramkarskie i zdobywa nowych przyjaciół.  Czas wyjazdu to niezapomniane przeżycia i emocje! Sprawdź wszelkie szczegóły dotyczące wyjazdu na stronie: http://obozy.apstal.pl/


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group