Akademia Piłkarska Online – razem wygrywaMY z wirusem

26-03-2020, 10:58 Rozwój Akademii

Akademia Piłkarska Stal Gorzów współpracując z projektem Indywidualne Fundamenty Gry, stworzyła nowatorski projekt Akademii Piłkarskiej Online (APO). Jest to kompleksowy program treningów i zadań online dostosowanych do warunków domowych oraz zestaw materiałów edukacyjnych dla zawodnika i rodzica, w tym artykułów, konkursów i interakcji online z trenerem. Wszystko po to, aby nasi podopieczni nie siedzieli tylko przed ekranami tabletów i telefonów, ale w dobrej kondycji fizyczno-mentalnej wrócili do treningów, jak tylko sytuacja na to pozwoli. Jest to pierwsza taka inicjatywa, dostosowana do obecnej sytuacji i zaleceń GIS, w Polsce.

Zależy nam na kontynuowaniu wielokierunkowego i harmonijnego rozwoju naszych zawodników, o który na co dzień dbają nasi trenerzy. W celu jego zapewnienia, należy pamiętać o czterech elementach sportowego rozwoju: wiedzy, mentalności, technice i motoryce. Chcąc doskonalić wszystkie powyższe obszary, opracowaliśmy 10 pakietów, które składają się na całość kompleksowego projektu Akademii Piłkarskiej Online. Ich tematyka obejmuje takie obszary jak: treningi online, zadania domowe, porady żywieniowe, diety oraz przepisy, artykuły poradnikowe, quizy i konkursy, czy zajęcia Minecraft & Brawl Star Heroes. Przewagą tej nowoczesnej koncepcji rozwoju sportowego dzieci i młodzieży jest połączenie zajęć dbających o aktywność ruchową z ćwiczeniami umysłowymi, dzięki czemu Akademia zapewnia wszechstronny rozwój zawodników.

Aktualne treści są publikowane w każdą środę i piątek w panelu rodzica oraz w mailach do rodziców i są podzielone na grupy, ze względu na zróżnicowanie wieku i poziom zaawansowania odbiorców. Aby dodatkowo zmobilizować naszych podopiecznych wprowadziliśmy element grywalizacji. Zawodnicy mogą zbierać punkty, dzięki którym mogą zdobyć atrakcyjne klubowe nagrody.

Ćwiczenia są przygotowywane przez sztab specjalistów, każde ćwiczenie zobrazowane jest filmem wideo, dzięki czemu zawodnik dokładnie wie, jak daną aktywność ma wykonać. Kluczowy jest również aspekt komunikacji zawodnika z trenerem poprzez dostępne komunikatory. Szkoleniowiec, na podstawie nadesłanych filmów, nie tylko ocenia zaangażowanie, systematyczność oraz jakość wykonywanych ćwiczeń, ale również mobilizuje i koryguje pracę swoich podopiecznych.

Nadszedł czas, by optymalizować i wykorzystywać nowoczesne kanały komunikacji i rozwój Internetu do procesu kształtowania sportowego zawodników. Akademia Piłkarska Online to dowód na to, że nowe technologie to szansa, a nie zagrożenie dla młodych adeptów piłki nożnej.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

502741749 zapisy@apstal.pl