Zadbaj o sprawność i motorykę dziecka

29-03-2021, 14:56 Porady dla dziecka i rodzica

Wykorzystaj mądrze najbliższy czas i pielęgnuj w domu sportowe nawyki dziecka! Dzięki temu powrót na boisko będzie o wiele przyjemniejszy. Z myślą o naszych adeptach nasza Akademia, jako pierwszy klub w kraju, w ramach Akademii Piłkarskiej Online, uruchamia cykl motoryka i sprawność. Dlaczego akurat motoryka? Przeczytaj artykuł i poznaj nasze wskazówki treningowe na najbliższe dwa tygodnie!

Trening online motoryka Akademia Piłkarska Stal Gorzów

Stanowcze NIE dla siedzenia

Obecnie trudno uniknąć siedzącego trybu życia. Szkoła przeniosła się do domu, a tym samym dzieciom brakuje ruchu i aktywności fizycznej. Taki tryb życia doprowadza do tego, że mięśnie stają się mało elastyczne, pojawiają się bóle pleców i wady postawy. Z tej przyczyny Akademia Piłkarska Stal Gorzów przygotowała cykl treningów – motoryka i sprawność, które mają na celu:

  • regularne dbanie o kondycję fizyczną,
  • eliminowanie wad postawy (m.in. skrzywienie kręgosłupa),
  • wyrabianie zdrowych nawyków  i potrzeby samorozwoju dzieci,
  • poprawę sprawności

Co ważne, zadania domowe i treningi w ramach cyklu Motoryka i Sprawność są uzupełnieniem standardowych treningów, dzięki czemu jako klub możemy w pełni zatroszczyć się o wszechstronny rozwój zawodników.

Dlaczego ważna jest poprawa motoryki u najmłodszych?

Rozwój motoryki odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu się prawidłowej sprawności fizycznej, a także ma wpływ na ogólny rozwój dziecka. Ćwiczenia opierają się na budowaniu wytrzymałości, kondycji i koordynacji. Jest to również praca nad szybkością i refleksem. Nasza seria ćwiczeń przygotowanych do realizacji domu ma na celu zapobieganie negatywnym skutkom braku aktywności fizycznej oraz wzmocnienie organizmu. Rolowanie przed treningiem rozluźnia mięśnie, które mogą być mało elastyczne ze względu na czas spędzany w pozycji siedzącej. Ćwiczenia stabilizacji wpływają pozytywnie na kręgosłup wzmacniając go i ustawiając w odpowiedniej pozycji. Stretching dynamiczny pozwala wypracować odpowiedni zakres ruchu w stawach. Dzięki niemu nasza postawa będzie skorygowana. Ćwiczenia siłowe wzmacniają najważniejsze grupy mięśniowe. Program szkolenia ma na celu odbudować i utrzymać na dobrym poziomie kondycję fizyczną naszych dzieci, z myślą o przyszłości i eliminowaniu takich schorzeń jak wady postawy, płaskostopie, czy otyłość.

Gdzie znaleźć ćwiczenia?

Materiały wideo dostępne są w Panelu Rodzica, a każdy trening jest dostosowany do grupy wiekowej. Jednak jeśli zadania w ramach danej grupy są proste dla zawodnika, można wykonywać ćwiczenia dla grupy starszej i odwrotnie. Oczywiście treningi online powinny być przyjemnością, a nie przymusem. Mimo wszystko zachęcamy do tego, by budować zdrowe nawyki u dziecka. Podczas siedzącego trybu życia dawka regularnej aktywności fizycznej jest naszym sprzymierzeńcem.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group