Sport w wakacje - przyjaźń z boiska

25-06-2019, 13:15

Lato to wspaniały czas na znajdywanie pasji z nowymi przyjaciółmi. Wyjścia z mieszkającymi nieopodal znajomymi na boisko, to dla wielu z nas najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Czas wolny od nauki i idealna pogoda do uprawiania sportu sprzyjają całodniowym rozgrywkom z kolegami. Jakie są największe zalety budowania przyjaźni poprzez sport?

1.Ciągły kontakt ze znajomymi w czasie wakacji  

Wiele dzieci widuje swoich znajomych jedynie podczas roku szkolnego, w momencie rozpoczęcia wakacji często nie widzą się całe 2 miesiące. To ważne aby miały świadomość tego co się u nich dzieje, ponieważ wpływa to na ich poczucie przynależności. Rodzice powinni zapisać swoje pociechy na zajęcia basenu czy piłki nożnej, na które uczęszczają również ich znajomi. 

2. Świadome gospodarowanie czasu 

Kontakt wśród młodzieży coraz częściej odbywa się za pomocą dorgi elektronicznej. Z jednej strony musimy doceniać rozwijającą się kulturę i nowe sposoby komunikacji, z drugiej jednak nie możemy zapomnieć o spędzaniu czasu na dworze. Oprócz pozytywnego przełożenia się aktywności fizycznej na nasze zdrowie, na pewno sport z przyjaciółmi dodatkowo zmotywuje nas do regularnego wysiłku. 

3. Przyjaźnie na lata

Z czasem sport może przeobrazić się ze zwykłego spędzania czasu w pełnoprawną pasję. Dzieje się tak w szczególności wtedy, kiedy dzielimy ją ze swoimi przyjaciółmi. To oni dają nam satysfakcję z gry i motywują do dalszego rozwoju. W ramach naszej akcji „Trenuj 5 razy w tygodniu” zachęcamy do aktywnego spędzenia wakacji i życzymy nowych, niezapomnianych znajomości z boiska!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group