Piłkarskie pamiątki!

08-07-2019, 12:16

Każdy z nas pamięta czasy, w których kolekcjonowało się gadżety związane ze swoim ulubionym klubem czy piłkarzem. Koszulka z nazwiskiem największego idola czy plakaty kolekcjonowane w sportowych czasopismach - to kształtowało nas jako kibiców. Kilku fanów futbolu poszło jednak ze swoją pasją o krok dalej, jakie są najciekawsze gadżety w prywatnych zbiorach kolekcjonerów?

1. Największa kolekcja naklejek

Gianni Bellini to niepozorny Włoch, który posiada jednak wielką pasję - od dziecka kolekcjonuje naklejki Panini. Jeden karton z albumami sprzed 40 lat wycenił na ponad 25 000 euro! Sam żartuje, że w razie pożaru ratował by swoją kolekcję, ponieważ rodzina zawsze możesz sama uciec. Nie polecamy takiego podejścia, ale nie można odmówić mu przywiązania do pasji.

2. Największa kolekcja zdjęć piłkarskich

Pan Jacek Pasierb ze Świdnika zaczął swoją kolekcję w 1982 roku, kiedy zdobył zdjęcie polskiej reprezentacji uwiecznione podczas mundialu w Hiszpanii. Od tej pory zebrał 12 zeszytów formatu A4, w których przechowuje unikalne zdjęcia składów klubów i drużyn krajowych. Jak sam mówi, jego białym krukiem pozostaje zdjęcie drużyny… Wysp Kokosowych!

3. Największa kolekcja szalików

Kibic Korony Kielce - pochodzący z Kajetanowa Daniel, posiada 1100 szalików w swojej ciągle rosnącej kolekcji. Zaczynał od szalików właśnie Korony, powoli rozszerzając swoje zbiory na inne kluby z województwa świętokrzyskiego. Za swój najdroższy szalik Daniel zapłacił 300 złoty, chociaż w chwili obecnej może być wart o wiele więcej!

4. Największe buty piłkarskie

Rabka-Zdrój to miejscowość, która wyróżnia się niecodziennym eksponatem. To właśnie tam, w muzeum Rekordów i Osobliwości znajdują się buty uszyte przez pochodzącego z Radomia Pana Edmunda Kryza. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby buty nie miały 3,2 metra długości!

Jeśli należysz do grona oddanych fanów futbolu, w oficjalnym sklepie piłkarskim naszego Klubu, możesz zakupić unikatowe pamiątki i gadżety związane z Akademią!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group